Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrywa z RKS Radomsko

14 sierpnia Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała, na własnym boisku, 4:1 (0:0) z RKS Radomsko w spotkaniu 3. kolejki I grupy III ligi. Po pierwszej bezbramkowej połowie i wielu niewykorzystanych okazji, podopieczni trenera Mateusza Soboty błysnęli skutecznością po przerwie strzelając cztery gole. To było przełamanie, na które wszyscy kibice zielono-czerwonych czekali. Derby dla Lechii!

Lechia Tomaszów Mazowiecki – RKS Radomsko 4:1 (0:0)
Bramki
: Igor Kania 55, Adrian Marcioch 67, Bartosz Snopczyński 82, Kamil Lewiński 85 – Krystian Wojtczyk 54

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Bartłomiej Cieślik, Jakub Pawlik – Mateusz Bąkowicz (89. Łukasz Buczkowski), Kamil Szymczak, Jacek Wuwer, Igor Kania (75. Artur Amroziński) – Kamil Kubiak (83. Kamil Lewiński), Adrian Marcioch (75. Bartosz Snopczyński).

Widzów: 527

Było to bardzo ważne spotkanie. Po dwóch wyjazdowych pojedynkach W Elblągu i Ostródzie z dorobkiem zaledwie jednego punktu nasz zespół przystępował do derbowej potyczki. Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny tworzyły groźne akcje, ale brakowało w nich skuteczności. Radomszczanie początkowo zostali zepchnięci do defensywy i lechiści mogli objąć prowadzenie. Swoich okazji nie wykorzystali jednak Adrian MarciochKamil Szymczak. Goście groźnie kontrowali i swoje szanse mieli pod koniec pierwszej odsłony. Po zmianie stron radomszczanie wyszli na prowadzenie. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Wojtczyk. Lechia się nie poddała tylko od razu ruszyła do odrabiania strat. Błyskawicznie wyrównał Igor Kania, a niecały kwadrans później po uderzeniu Kamila Szymczaka futbolówkę dobił do pustej siatki Adrian Marcioch. Gospodarze poszli za ciosem. W 82. minucie na 3:1 podwyższył Bartosz Snopczyński, a w 85. minucie końcowy rezultat ustalił Kamil Lewiński. Derby są nasze!