Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Lechia w trzech setach lepsza od Norwida

1 lutego w hali Samochodówki, Lechia Tomaszów Mazowiecki nie dała sobie wyrwać choćby seta w meczu 20. kolejki Krispol 1 Ligi. Tym razem ekipa z woj. łódzkiego w pokonanym polu zostawiła siatkarzy Norwida Częstochowa. Tomaszowianie nadal są wiceliderami tabeli w rozgrywkach na zapleczu PlusLigi.

Pierwszą partię spotkania z wysokiego „c” rozpoczęli tomaszowianie (7:3). Gospodarze od pierwszych akcji utrzymywali bardzo dobrą skuteczność w ataku. W tym elemencie nie mylili się Kacper Stelmach oraz Michał Błoński (9:3). Za to częstochowianie nie wystrzegali się prostych błędów, zarówno w przyjęciu, jak i ataku (10:15). Do końca już tej partii warunki gry dyktowali siatkarze Lechii. Bardzo pewnie zwyciężyli do 18.

Podopieczni Bartłomieja Rebzdy poszli za ciosem i kolejnego seta zaczęli od prowadzenia 7:1. Gospodarze grali koncertowo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 12:5. Zespół Norwida nie potrafił znaleźć początkowo żadnego sposobu na zatrzymanie przeciwników. Dopiero w drugiej połowie partii podopieczni Piotra Lebiody, zaczęli dobrze czytać grę tomaszowian na siatce i wyprowadzać skuteczne kontrataki, m.in. Kamil Kosiba, Mateusz Siwicki oraz Jan Siemiątkowski (13:18). W końcówce goście zniwelowali różnicę do dwóch oczek 18:20. Jednak ostatnie słowo w tym secie należało do Lechii Tomaszów Mazowiecki, która wygrała tę partię 25:22 i objęła prowadzenie w meczu 2:0.

Trzecia część sobotniego meczu zaczęła się prowadzenia gospodarzy 3:1. Siatkarze Norwida dość szybko wyrównali wynik 3:3, a nawet odskoczyli na jedno oczko. Do stanu 7:7 obie ekipy grały równo. Następnie inicjatywę na parkiecie przejęli tomaszowianie (12:8). Od tego momentu gra przyjezdnych stanęła w miejscu, a dystans budowali miejscowi (17:10). Co prawda, w końcowej fazie tej partii częstochowianie zniwelowali stratę do dwóch oczek 16:18. Jednak ostatnie słowo należało do Lechii. Ręka w ataku nie zadrżała Błońskiemu i Kamilowi Gutkowskiemu (21:17). Ostatecznie gospodarze zwyciężyli w trzeciej odsłonie spotkania 25:22 i dopisali do swojego konta bardzo ważne trzy punkty.

MVP: Michał Błoński

KS Lechia Tomaszów Maz. – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:18, 25:22, 25:22)

Składy zespołów:
Lechia: Neroj (3), Błoński (15), Stelmach (12), Gutkowski (13), Toma (5), Janus (4), Ogórek (libero) oraz Rawiak (1)
Norwid: Kosiba (7), Usowicz (6), Siwicki (11), Kogut (1), Siemiątkowski (14), Adamski (1), Kryś (libero) oraz Druzgała (libero), Busch (1), Kraś, Franczak, Piotrowski (4)

Źródło: siatka.org