Kalendarz gminy Żelechlinek

Nadchodzących wydarzeń: 0
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Lidl kusi ludzi małej wiary?

Sklep Lidla przy ul. Warszawskiej 93 otwarty został w ubiegłym roku. W czasie, gdy trwał remont tej ulicy. Wjazd na sklepowy parking, który również usytuowany jest wzdłuż ul. Warszawskiej wydawał się oczywistością. Znaleźli się jednak tacy, którym to przeszkadzało.

Na wniosek tomaszowskiego przedsiębiorcy sprawą wjazdu/wejścia do Lidla zajęła się Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pretekstem było to, że sklep prowadzi sprzedaż alkoholu, a wejście do sklepu jest w mniejszej odległości niż przepisowe 100 m od szkoły. Na posesji obok mieści się bowiem budynek byłego Gimnazjum nr 2, a w nim naukę pobiera garstka dzieci w szkołach katolickich. W budynku swoje siedziby (jeszcze) mają też stowarzyszenia osób niewidomych, amazonki i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Wszyscy oni przypuszczają, że za wnioskiem przedsiębiorcy stał radny Mariusz Węgrzynowski, dyrektor katolickich szkół, a ostatnio też wicedyrektor COS w Spale. Czyżby uczniowie szkoły pielęgnującej wartości katolickie i narodowe byli tak małej wiary, że trzeba ich chronić przed pokusą spożycia alkoholu, drucianą siatką?

Lidl w obawie przed utratą koncesji ugiął się pod presją komisji. Zamontowano siatkę, zamykającą wjazd z ul. Warszawskiej, a dojazd i wejście do sklepu – mniej wygodne i dłuższe – zlokalizowane są od strony ul. Dzieci Polskich.

W mieście, w którym z roku na rok wydatki mieszkańców na alkohol rosną, samo utrzymanie kilkunastoosobowej Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kosztuje nas ponad 130 tys. zł. Chciałoby się, by komisja udowadniała swoimi działaniami, że jej istnienie ma jakiś sens. Decyzja w sprawie wjazdu do Lidla, to kołtuństwo i zakłamanie. Szkoda słów, by to argumentować.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook