Kalendarz gminy gm. Tomaszów Mazowiecki

Nadchodzących wydarzeń: 1
«Listopad 2021 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Ludowcy z Żelechlinka w hołdzie Witosowi …

Ludowcy z Żelechlinka, z inicjatywy wójta Bogdana Kaczmarka, prezesa Zarządu Gminnego PSL w Żelechlinku, w niedzielę, 23 października br. udali się do Wierzchosławic, miejsca, w którym urodził się i mieszkał Wincenty Witos.

Zwiedzanie rozpoczęto od Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach będącego Oddziałem Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Ponad 40-osobowa grupa uczestników miała okazję zobaczyć gospodarstwo wybudowane przez Witosa. Zwiedzający spotkali się z prawnukiem Witosa, Markiem Steindel.

W spichlerzu znajduje się wystawa sztandarów organizacji ludowych z różnych okresów. Najcenniejszy to sztandar Zarządu Powiatowego Tarnów PSL Piast z 1928 r.
Delegacja złożyła kwiaty na grobie Witosa, znajdującym się na cmentarzu parafialnym w Wierzchosławicach.

W drodze powrotnej grupa zatrzymała się w Hucie Szklanej w gminie Bielinie, gdzie czekali już marszałkowie dwóch województw: świętokrzyskiego – Adam Jarubas i łódzkiego – Dariusz Klimczak. Obaj panowie od wielu lat należą do Polskiego Stronnictwa Ludowego, a aktualnie pełnią czołowe funkcje w jego strukturach. To właśnie z ich rąk przy udziale wójta Bogdana Kaczmarka oraz byłego premiera Romana Jagielińskiego kilku nowych członków PSL w Żelechlinku otrzymało legitymacje potwierdzające przynależność do ugrupowania.

Na koniec uczestnicy wycieczki wspólnie z marszałkami udali się na Święty Krzyż na Łysej Górze.

zel1

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook