Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«Maj 2021 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Luksus dla seniorów

Pod koniec lutego, na dni otwarte nowej placówki opiekuńczej w naszym powiecie przyjechali ludzie reprezentujący trzy pokolenia. Seniorzy, ich córki i synowie, a także wnuki. Nic w tym dziwnego. Zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu w jesieni życia, to sprawa nie tylko seniora, ale również najbliższych jego sercu osób. Zwłaszcza, gdy te osoby przebywają setki i tysiące kilometrów od najbliższych lub pochłonięte swoim życiem zawodowym, nie są w stanie zapewnić opieki najbliższym.

Ujezdzki dom seniora, własność spółki Comfort Life Opieka i Rehabilitacja, to nie jest oferta dla każdego. Obiekt, jego budowa i wyposażenie, kosztowały kilka milionów złotych. Przypomina hotel o wysokim standardzie. Każdy pokój posiada łazienkę z ogrzewaniem podłogowym, telewizor, dostęp do internetu, system przywoławczy. Obiekt w całości przyjazny jest dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji pensjonariuszy, którzy mogą tu zamieszkać na stałe lub czasowo, a także skorzystać z pobytu dziennego są stołówka, sala gimnastyczna, gabinety odnowy, fryzjer, salon, siłowania, a także ogród.

Pensjonariusze będą korzystać z codziennej opieki medycznej i rehabilitacji.

W obiekcie całodobowo będzie dyżurował personel pielęgniarsko-opiekuńczy. Do dyspozycji są także psycholog i dietetyk.

Placówka przystosowana jest dla 72 pensjonariuszy. Na chwilę obecną chętnych do zamieszkania w Ujeździe jest 40 osób. Głównie z Łodzi, ale też z innych miejscowości naszego województwa. Ceny pobytu miesięcznego w zależności od typu pokoju rozpoczynają się od 3100 zł. Są osoby, które pracowały za granicą, wróciły na starość do kraju. Ich zagraniczne emerytury gwarantują dostatnie życie, ale kondycja sprawia, że decydują się na stałą opiekę innych. Jest profesor akademicki, który do godnego życia musi zwieść do swojego nowego domu, kilka tysięcy książek, jego największy skarb. Są wiekowe małżeństwa z niewysokimi emeryturami, których mieszkające za granicą dzieci opłacą pobyt rodziców w ekskluzywnej placówce. Przy emeryturze sięgającej 2 tys. zł i dwójce dzieci, które są skłonne dołożyć się do utrzymania rodziców, pobyt w domu seniora przestaje być opcją dla wybranych.

O planach związanych z otwarciem domu seniorów w Ujeździe pisaliśmy już na początku roku. Do chwili obecnej trwają w nim prace wykończeniowe. Ostatecznie obiekt rozpocznie działalność na początku czerwca.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook