
Tomaszów Mazowiecki ma swoje miejsca wyjątkowe – takie, które mimo upływu lat zachwycają na nowo. Jednym z nich jest Park Solidarność – zielone serce miasta, w którym przyroda spotyka się z historią, a codzienność nabiera wyjątkowego uroku. Dzięki zdjęciom Zygmunta Dziedzińskiego możemy na nowo odkryć piękno tej przestrzeni i poczuć atmosferę spokoju, jaka tu panuje.
Na fotografiach uchwycone zostały nie tylko drzewa odbijające się w tafli stawu, ale i ciepłe światło słońca czy alejki, którymi spacerują mieszkańcy i turyści. Kadry te nie tylko dokumentują rzeczywistość – one ją opowiadają, malując obrazy pełne światła, cienia i emocji.
Park Solidarność to miejsce, które żyje rytmem natury i ludzi. Tu kwitną krzewy i drzewa, śpiewają ptaki, a dzieci karmią kaczki przy brzegu stawu. Seniorzy odpoczywają na ławkach, młodzież robi zdjęcia, a biegacze pokonują kolejne kilometry alejkami wijącymi się między drzewami. To przestrzeń spotkań, odpoczynku i refleksji – szczególnie piękna właśnie teraz, w ciepłych miesiącach, gdy zieleń jest najintensywniejsza, a powietrze pachnie latem.
Zygmunt Dziedziński w swoich fotografiach pokazuje nie tylko piękno przyrody, ale i emocje. Ujęcia pełne spokoju i naturalnego światła przyciągają wzrok i przypominają, że nie trzeba jechać daleko, by zachwycić się światem. Wystarczy zatrzymać się na chwilę, rozejrzeć i dać sobie czas na zachwyt.
Park Solidarność to jedno z tych miejsc, które przypomina nam, jak ważna jest bliskość natury i piękna w codziennym życiu. Dzięki fotografiom pana Zygmunta zyskujemy nie tylko pamiątkę – dostajemy zaproszenie do tego, by wyjść z domu i samemu zanurzyć się w tej wyjątkowej, zielonej opowieści.
Agnieszka Podwysocka
Galeria zdjęć TUTAJ





