Kalendarz gminy Budziszewice

Nadchodzących wydarzeń: 0
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Mammografia dla zdrowia również w Tomaszowie Mazowieckim [film w środku]

Medica zakupiła do swojej pracowni mammograficznej w Tomaszowie Mazowieckim najnowocześniejszy w pełni cyfrowy mammograf. Zakup był możliwy dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej z programu „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów”.

Na terenie Tomaszowa jest to jedyna pracownia mammograficzna realizująca program profilaktyki raka piersi ramach Narodowego Fundusz Zdrowia – Ewa Kucharska dyrektor Salva Medica – Mammografia jest to zdjęcie rentgenowskie wykonywane przez technika w czterech projekcjach. Badanie jest całkowicie bezpieczne, krótkotrwałe. Sprzęt jest w pełni cyfrowy, co pozwala na bardziej bezpieczne badanie, mniejsze napromieniowanie oraz na bardziej wyraźny obraz.

Mammografia jest badaniem przesiewowym. Statystyki mówiące o zachorowalności na raka piersi pokazują, że najwięcej kobiet będących w przedziale wiekowym 50-69 lat. Badanie mammograficzne należy powtarzać co dwa lata. Bezpłatne badania mammograficzne skierowane są dla kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z bezpłatnej profilaktyki. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersiach zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym. 

Kobiety, które nie kwalifikują się do objęcia programem profilaktycznym mogą również wykonać mammografię piersi na podstawie skierowania wydanego przez lekarza specjalistę (ginekologa, onkologa).

Pracownia mammograficzna znajduje się w siedzibie poradni Tommed na ulicy Jana Pawła II 6.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook