Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 2
«grudzień 2021 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Mamy dofinansowanie na dotacje do wymiany pieców

7 lipca rada nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, przychyliła się do wniosku zarządu WFOŚiGW o przyznanie dofinansowania w formie dotacji w ramach programu ograniczania niskiej emisji. W związku z tym, otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 4,915 mln zł. Tomaszów wśród wszystkich starających się miast, uzyskał największą dotację. Dzięki temu mieszkańcy naszego miasta będą mogli otrzymać dofinansowanie wymiany pieców w wysokości 40% kosztów kwalifikowanych.

Pierwszeństwo będą miały osoby, które złożyły deklaracje w lutym tego roku i będą wykonywały przyłącza do sieci ciepłowniczej lub gazowej.
W najbliższych dniach zwołana zostanie sesja nadzwyczajna, na której zostaną wprowadzone pieniądze do budżetu.  Niebawem zostaną również określone terminy składania wniosków.  Przyznawanie dotacji będzie odbywać się na podstawie regulaminu, który został przyjęty przez Radę Miejską w kwietniu tego roku.

Nie ustajemy w działaniach na rzecz poprawy czystości powietrza w Tomaszowie, bez względu na porę roku czy pogodę –zadeklarował prezydent Marcin Witko- Jest to jedno z kilku działań, które prowadzimy. Obok przyjętych przez Radę Miejską zwolnień z opłaty adiacenckiej, obok programów prowadzonych przez Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej na dofinansowanie przyłącza, to kolejne działanie, w którym Urząd pomaga swoim mieszkańcom po to, żeby nasze miasto stało się czystsze zarówno w kontekście wód i gleby jak i powietrza. Przypomnę, że kolejną inwestycją w tym zakresie jest sprowadzenie do Tomaszowa hybrydowych autobusów, które pojawią się u nas już jesienią i wprowadzenie bezpłatnej komunikacji. Jestem przekonany, że część mieszkańców zdecyduje się zostawić samochód w domu i skorzystać z nowoczesnych autobusów. Przyznam nieskromnie, że w takiej skali, to pierwsze w historii tego typu działanie naszego Urzędu. To zasługa wielu osób, urzędników, ale i Państwa – mieszkańców Tomaszowa, którzy tak chętnie włączają się w nasze działania. A to dopiero początek. W przyszłym tygodniu składamy wniosek na wykonanie odwiertu badawczego dla rozpoznania wód termalnych z zasobów dolnej jury w Tomaszowie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Trzymajcie kciuki!

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook