Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Matura 2018 – egzamin pisemny z języka polskiego [film, zdjęcia]

Wybór tematów przez Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jak zwykle wzbudził dużo emocji wśród przystępujących do egzaminu. 4 maja o godz. 9.00 drzwi do sal egzaminacyjnych tomaszowskich szkół zamknęły się. Maturzyści mogli wybrać „Lalkę” Bolesława Prusa bądź interpretację wiersza Ernesta Brylla.

Pierwszy z tematów wypracowań brzmiał Czy tęsknota jest siłą napędzającą ludzkie życie czy niszczącą? Odpowiedz na podstawie fragmentu „Lalki”, całego tekstu i innego tekstu kultury.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała również coś dla absolwentów, którzy wolą poezję od prozy. Drugim z tematów była analiza wiersza Ernesta Brylla pt. „Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają”.

W części zamkniętej maturzyści musieli również powiązać epilog z Pana Tadeusza z fragmentem wiersza „Chleb” Tadeusza Różewicza.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego  w Tomaszowie Mazowieckim wychodzący ze szkoły mieli szczęśliwe twarze, mamy nadzieję, że egzamin z języka polskiego nie sprawił większych problemów.

Egzaminy maturalne w terminie głównym potrwają do 23 maja.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook