Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Miasto przekaże respiratory do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej zwołanej w czwartek, 26 marca jednomyślnie zdecydowano o udzieleniu pomocy rzeczowej dla powiatu tomaszowskiego. 130 tysięcy złotych przeznaczone będzie na zakup respiratorów, które przekazane zostaną do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Za przekazane środki szpital zakupi testy do szybkiej diagnostyki oraz sprzęt jednorazowy niezbędny do bezpieczniej pracy personelu. Dzięki tej decyzji, która zapadła po konsultacjach z zarządem TCZ i personelem medycznym, tomaszowski szpital otrzyma od miasta sprzęt bezpośrednio ratujący ludzkie życie. Będzie to jeden respirator stacjonarny na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej oraz dwa respiratory transportowe.

Wsparcie w tej formie Tomaszowskiego Centrum Zdrowia jest szczególnie istotne w obecnej sytuacji, gdy w kraju ogłoszony został stan epidemiczny wynikający z rosnącej liczny zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. U osób nią dotkniętych często dochodzi do ostrej niewydolności oddechowej i w trakcie hospitalizacji wymagają wspomagania tych czynności za pomocą respiratorów ratujących im życie.

TCZ jest jednym ze szpitali na terenie województwa łódzkiego, które zostały postawione w stan gotowości do przyjęcia osób zakażonych i udzielania potrzebnej pomocy medycznej na oddziale zakaźnym zarówno mieszkańcom naszego miasta, jak i innym chorym z pobliskich miejscowości.

Zakupiony i przekazany sprzęt bardzo się przyda nie tylko w czasie epidemii, ale będzie mógł służyć w leczeniu pacjentów jeszcze przez długie lata. Pieniądze na kupno respiratorów będą pochodzić z rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe budżetu Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki.

Dodatkowo radni odpowiedzieli jednogłośnie na apel radnego Konrada Borowskiego – w geście solidarności społecznej –   i przychylili się do przekazanie diety na rzecz Fundacji szpitala.zadeklarowali przekazać swoje diety na rzecz Fundacji TCZ z przeznaczeniem na zakup niezbędnych środków ochronnych dla personelu medycznego oraz szybkich testów przesiewowych do wykrywania obecności koronawirusa u zgłaszających się do tomaszowskiego szpitala pacjentów.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook