Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Michał Kubiak: z dziewiętnastki trenującej w Spale trener najpewniej wybierze skład na igrzyska [film, zdjęcia]

– Z dziewiętnastki trenującej obecnie w Spale trener wybierze najpewniej skład na igrzyska – mówi Michał Kubiak, który uczestniczy w kolejnym zgrupowanie kadry siatkarzy w Centralnym Ośrodku Sportu. Treningi mają zaprocentować za rok podczas IO w Tokio.

Przyjmujący reprezentacji Wilfredo Leon zauważa, że podczas drugiego tegorocznego zgrupowania siatkarzy w COS w Spale, jest już nieco mniej obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa- Jeszcze nie pracujemy na najwyższych obrotach, ale budujemy formę przed sezonem klubowym. Dla mnie fajne jest też to, że mam tego samego trenera w klubie i reprezentacji. Jest nam się bardzo łatwo porozumieć  mówi Leon, zawodnik włoskiej Perugii i dodaje, że nie może się doczekać meczów sparingowych, bo formę trzeba budować także poprzez kolejne spotkania.

– Możemy przez rok, do igrzysk, poprawić wszystkie elementy w grze naszej reprezentacji. Ja sam także codziennie pracuję nad tym, żeby coś poprawić. Jak jest 100 procent, to zawsze może być 101 czy 102 – podkreśla Leon.

Przyznaje, że obecna forma to 60-65 procent jego możliwości, ale praca w kolejnych tygodniach szybko pozwoli dojść do optymalnej dyspozycji.

– Każdy dzień spędzony w COS w Spale w tych pięknych okolicznościach przyrody jest teraz na wagę złota – mówi nowy zawodnik Zenitu Kazań Bartosz Bednorz.

Trener mistrzów świata Vital Heynen na początku drugiego spalskiego zgrupowania dał zawodnikom wolną rękę i to oni sami zadecydowali o tym, w jaki sposób będą trenować. Ten sezon z uwagi na pandemię koronawirusa jest niezwykle specyficzny, ale silniejsze wyjdą z niego drużyny, które nie prześpią tego okresu.

– Mogliśmy zrobić sobie dużo wolnego, ale najważniejsze jest to, aby każdy dobrze przygotował się do swojego sezonu klubowego. Jesteśmy świadomymi ludźmi i wiemy, o co idzie gra. Trener jest jednak bardzo ważną osobą, która wszystko kontroluje, wszystkim dyryguje i ulepsza różne elementy – dodaje Bednorz. Przyznaje, że treningi na plaży mogą tylko zaprocentować, bo poprawią kondycję i stabilizację.

Zdaniem przyjmującego kadry każdy w towarzyskich turniejach plażówki zostawiał na piasku serce, ale teraz przyjdzie już czas na więcej zajęć w hali.

Środkowy Karol Kłos mówi, że COS w Spale kojarzy mu się z ciężką pracą, a ośrodek zna jak własną kieszeń.

– Dzielimy wreszcie przestrzeń z większą liczbą sportowców – m.in. lekkoatletów, więc widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Na treningach jest dużo więcej uśmiechu i żartów, bo nie mamy w tym sezonie żadnej imprezy docelowej — wskazuje Kłos.

Dyrektor COS w Spale Waldemar Wendrowski bardzo cieszy się z tego, że jego ośrodek żyje coraz bardziej i na większych obrotach. Siatkarze są załodze ośrodka świetnie znani, bo to właśnie w tym miejscu budowali formę przed swoimi największymi sukcesami w ostatnich latach.