O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

MICKIEWICZ KLUCZBORK ZWYCIĘSKI W STARCIU Z LECHIĄ

Mickiewicz Kluczbork pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:17, 23:25, 27:25, 25:23) w meczu 15. kolejki KRISPOL I ligi mężczyzn. MVP został wybrany Władysław Łoszakow. Było to ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. Pierwszy pojedynek tych drużyn zakończył się wygraną kluczborczan 3:1.

Mickiewicz Kluczbork końcówki pierwszej części rundy zasadniczej nie mógł zaliczyć do udanej. Zespół złapał małą zadyszkę i stracił kilka punktów. Rundę rewanżową też rozpoczął od wyjazdowej porażki z BBTS Bielsko-Biała 0:3. W sobotę klubczorczanie wyszli na parkiet pełni energii, aby przerwać swoją niemoc i w dobrych humorach zakończyć 2019 roku przed własną publicznością. Zadanie było trudne do wykonania, bo do Kluczborka przyjechała Lechia Tomaszów Mazowiecki, która zaczyna prezentować coraz lepszy poziom sportowy. Choć szkoleniowiec gości nie ukrywał, że drużyna zmaga się ze swoimi problemami – zwłaszcza kadrowymi.

Pierwszą partię spotkania dużo lepiej rozpoczęli gospodarze 6:4 i 11:7. W ataku od początku bardzo dobrze spisywali się Łukasz Owczarz oraz Artur Pasiński. Tomaszowianie starali się dotrzymać kroku rywalom 10:14. Jednak pojedyncze akcje Michała Błońskiego oraz Pawła Stabrawy nie pozwoliły im wyrównać wyniku 11:16. Mickiewicz do końca kontrolował grę i wygrał pewnie 25:17.

Drugi set był wyrównany do połowy. Do stanu 16:16 żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Po stronie gospodarzy na środku siatki bardzo dobrze spisywali się Jakub Lewnadowski oraz Władysław Łoszakow. Z kolei w szeregach Lechii ręki nie zwalniali Błoński oraz Karol Rawiak. W końcówce podopieczni Bartłomieja Rebzdy, dzięki dobrej obronie w polu i skutecznym kontrom odskoczyli na trzy oczka 19:16. Do końca utrzymali koncentrację i nie dali sobie wyrwać z rąk wygranej 25:23.

Równie zacięta była trzecia część sobotniego meczu. Obie ekipy wystrzegały się prostych błędów. Kibice w Kluczborku mogli być bardzo zadowoleni z poziomu sportowego tego widowiska. Do samego końca nie brakowało emocji. W ataku nie mylił się Owczarz, po stronie Mickiewicza, a Błoński po stronie Lechii. Ostatecznie zaciętą grę na przewagi rozstrzygnęli na swoją stronę kluczborczanie 27:25.

Jeśli ktoś sądził, że tomaszowianie złożą broń, ten był w błędzie. W kolejnym secie jak równy z równym rywalizował z podopiecznymi Mariusza Łysiaka. To była prawdziwa męska gra. Nikt nie zwalniał ręki. Na duże słowa uznania w tym fragmencie gry zasługiwała postawa Loszakowa. Liderem gości był natomiast Błoński, który na swoje barki wziął grę w ataku. Podobnie, jak to miało miejsce w secie trzecim, tak i w tym, w ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Kluczborka 25:23. Tym samym przerwali swoją serię porażek i dopisali do konta cenne trzy punkty.

Na miejscu oczywiście nie mogło zabraknąc naszych kibiców z Klubu Kibica Lechii, i świetnych zdjęć od Kamila Borkowskiego

MVP: Władysław Łoszakow

Mickiewicz Kluczbork  – Lechia Tomaszów Maz. 3:1
(25:17, 23:25, 27:25, 25:23 )

Składy zespołów:
Mickiewicz: Lewandowski (11), Bułkowski (10), Woroniecki, Łoszakow (15), Pasiński (13), Owczarz (18), Wasilewski (libero) oraz Pawlak (3), Kowalonek, Parcej i Szablewski
Lechia: Rawiak (16), Neroj (6), Błoński (21), Toma (5), Janus (4), Stabrawa (12), Ogórek (libero) oraz Gutkowski i Kącki

Żródło: siatka.org