Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym dziękujemy za trud wnoszony w codzienną pracą, za każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi, za opiekę i szacunek jakim obdarzacie każdego pacjenta.
Życzymy, aby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi dawał radość i satysfakcję. Chwil pełnych wzruszeń, radości, zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, to święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku.

12 maja 1820 roku urodziła się Florence Nightingale, uznawana powszechnie za twórczynię pielęgniarstwa. Pochodziła ona z Florencji, gdzie wychowała się w zamożnej rodzinie arystokratycznej i otrzymała wszechstronne wykształcenie. Na naukę pielęgniarstwa zdecydowała się w wieku 25 lat i w trakcie wykonywania zawodu na potrzeby pracy swojej i przyszłych pokoleń opracowała teorię pielęgnowania pacjentów, a także zapoczątkowała profilaktykę chorób zakaźnych.

Dziś jej imieniem nazywane jest nazywane jest najwyższe odznaczenie dla pielęgniarek – Medal Florence Nightingale, ustanowiony przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża w 1912 roku. W Polsce jako pierwsza otrzymała go pielęgniarka Maria Tarnowska.

Nieodzownym symbolem pielęgniarek na całym świecie jest między innymi czepek. Redakcja Formatu miała okazję w 2018 roku być obserwatorem czepkowania w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Poniżej link do materiału z tego wydarzenia. 

 

Czepkowanie w Tomaszowskim Centrum Zdrowia [film z uroczystego ślubowania w środku]

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook