Kalendarz gminy Żelechlinek

Nadchodzących wydarzeń: 0
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak dokonał uroczystego odsłonięcia muralu „Mur, ale historia Wojska Polskiego”

14 sierpnia na bloku przy ul. Mazowieckiej 2a, Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej w przededniu Święta Wojska Polskiego i 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej odsłonił mural „Mur, ale historia Wojska Polskiego”. Upamiętnia on polskich lotników biorących udział w II wojnie światowej. Mural powstał w ramach organizowanego przez MON konkursu.

Ten mural jest symbolem związków między Wojskiem Polskim a społecznością lokalną. Będzie o nich przypominał i będzie ważnym ogniwem łączącym tradycję, historię i chwałę polskiego oręża. Tu, w Tomaszowie Mazowieckim Wojsko Polskie było, jest i będzie. 25. Brygada Kawalerii Powietrznej to żołnierze, którzy są doświadczeni, profesjonalni, dbają o bezpieczeństwo RP, ale również tworzą historię społeczności lokalnej

Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko zaznaczył, że miasto dba o historię oraz żołnierzy.

Z Tomaszowem Mazowieckim nierozerwalnie związana jest 25. Brygada Kawalerii Powietrznej. W przeddzień waszego święta drodzy żołnierze chciałbym wam podziękować za współpracę, za to, że zawsze możemy na was liczyć

Marcin Witko Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

Wskazał, że obecność żołnierzy w Tomaszowie Mazowieckim ma również wymiar gospodarczy i ekonomiczny, bo – jak wskazał – to największy zakład pracy w mieście.

Z okazji przypadającego jutro święta Wojska Polskiego chciałbym wszystkim żołnierzom złożyć najlepsze życzenia i podkreślić, że obecność Wojska Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim ma charakter nie tylko symboliczny, ale i gospodarczy, ponieważ Wojsko Polskie to największy pracodawca w mieście

Marcin Witko Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

Autor muralu Rafał Roskowiński przyznał, że jest bardzo wdzięczny za możliwość zobrazowania historii Polski i Wojska Polskiego.

Jestem bardzo wdzięczny panu ministrowi za konkurs, który ogłosił. Dziękuję, że ja jako artysta polski mogę malować polskie murale. Panie ministrze, melduję wykonanie rozkaz.

Rafał Roskowiński – artysta, autor muralu

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook