Kalendarz gminy Powiat Tomaszowski

Nadchodzących wydarzeń: 0
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim już w ten weekend

Około 160 zawodników, a wśród nich dziesięciu reprezentantów Polski, weźmie udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim, które 21-23 lutego odbędą się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Wstęp na trybuny jest wolny.

Ceremonię otwarcia mistrzostw zaplanowano w piątek (21 lutego) o godz. 10.25. O godz. 11 rozpocznie się rywalizacja na dystansach 500 i 1500 metrów kobiet oraz mężczyzn. Dzień później (również od godz. 11) zawodnicy ścigać się będą na dystansach 1000 oraz 3000 metrów (kobiety) i 5000 metrów (mężczyźni). Ostatniego dnia (w niedzielę, od godz. 13) zaplanowano biegi drużynowe, drużynowe sprinty oraz biegi ze startu masowego.

– Niezmiernie cieszymy się, że po raz kolejny mamy szansę zorganizować dużą imprezę rangi mistrzostw świata. To tylko potwierdza, że Międzynarodowa Unia Łyżwiarska docenia nasze zdolności organizacyjne zawodów Pucharu Świata, które odbywają się w Tomaszowie Mazowieckim – mówi Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Skład polskiej reprezentacji tworzy pięć zawodniczek: Martyna Baran, Kaja Gajewska, Martyna Dobrowolska, Natalia Jabrzyk i Daria Kopacz oraz pięciu zawodników: Mikołaj Jabłoński, Michał Kopacz, Piotr Nałęcki, Szymon Wojtakowski i Jakub Zakrzewski.

– Liderami naszej ekipy są Natalia Jabrzyk i Szymon Wojtakowski. Szymon jest wprawdzie wiekowo młodzikiem, ale doskonale radzi sobie i wygrywa ze starszymi zawodnikami. Oni z pewnością mają szansę na dobre wyniki. Najważniejsze jednak jest to, że będą mieli okazję występu na takiej dużej imprezie. To dla nich dopiero wstęp do prawdziwego ścigania – dodaje Niedźwiedzki.

Trenerzy polskich zawodników, liderów kadry juniorów, chwalą swoich podopiecznych.

– Szymon jest bardzo zawzięty. Jeżeli postawi sobie jakiś cel, to dąży do niego. Z pewnością ma potencjał, aby niedługo dorównać najlepszym polskim łyżwiarzom, choć w tym roku skończy dopiero 15 lat. Jest nastawiony na bicie kolejnych rekordów Polski młodzików, zwłaszcza na 1000 metrów. W tym sezonie poprawił już rekord na 500 m i w wieloboju sprinterskim. Ma realne  szanse, aby w Tomaszowie poprawić rekordy na 500 i 1500 m – mówi o Szymonie Wojtakowskim Roland Cieślak.

Szansę na wielką karierę ma także Natalia Jabrzyk. – Prowadzę ją od kilku lat, pracując bezpośrednio przez cały rok. Na pewno jest kandydatką na bardzo dobrą zawodniczkę. W przyszłości stać ją na udział w igrzyskach olimpijskich. Prawdopodobnie od przyszłego sezonu dołączy do kadry seniorek – mówi trener Wiesław Kmiecik.

Organizację Mistrzostw Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim wspiera PGE Polska Grupa Energetyczna SA. Wstęp na zawody jest wolny.

Źródło: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook