Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 3
«Październik 2020 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Do końca wakacji

2020-08-31 00:00:00

Reklama

Sonda

Urlop wakacyjny 2020

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Mostek uziemiający. Mamy komentarz ZDiUM.

6 czerwca na łamach naszego portalu ukazał się wpis od czytelnika, w sprawie braku informacji o wyłączeniu z ruchu kładki przy ul. Nadrzecznej. Otrzymaliśmy odpowiedź od Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Podczas trwającego przeglądu rozszerzonego, którym objęte są drogi i obiekty mostowe, firma TRANSCOMP która wykonuje na nasze zlecenie przegląd, po dokonaniu wizji w terenie stwierdziła, że na obiekcie mostowym zlokalizowanym w ciągu ulicy Nadrzecznej wystąpiły uszkodzenia mogące mieć bezpośredni wpływ na zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa użytkowników obiektu. Uszkodzenia polegają na tym, że dźwigary po dodatkowym obciążeniu wyremontowanym pomostem uzyskały odwrotną strzałkę ugięcia. Jednocześnie stwierdzono również, że obecnie ma miejsce nie osiowe podparcie dźwigarów na podporach. Elastomer jest wysunięty poza blachę łożyska, a oparcie dźwigara na skraju blachy łożyskowej na filarze nurtowym, z uwagi na nie do końca stabilny i prawidłowy stan, wymaga obserwacji.

Mając na względzie bezpieczeństwo użytkowników podjęliśmy decyzję o wyłączeniu kładki z ruchu.

Należy rozważyć potrzebę opracowania ekspertyzy lub dokumentacji projektowej wzmocnienia dźwigarów stalowych oraz wyregulowania łożysk. Na podstawie ekspertyzy przeprowadzić należy odpowiednie prace, zgodne ze sformułowanymi zaleceniami.

Remont kładki przeprowadziła w 2015 roku firma PASAYN, która udzieliła na wykonane prace 5 – letniej gwarancji. Mając powyższe na względzie wyznaczyliśmy na dzień 17 czerwca br. termin przeglądu gwarancyjnego o czym wykonawca został powiadomiony pisemnie.

Czytelnicy piszą: Mostek uziemiający

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook