Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W tomaszowskiej szkole zbadają jakość powietrza

I to na różne sposoby. Przez lata o problemie się nie mówiło i nie pisało, aż przyszła tegoroczna zima… Jakość powietrza stała się tematem. Najważniejsze, że czystością powietrza zaczęły interesować się samorządy.

Województwo Łódzkie jest partnerem międzynarodowego projektu InAirQ (badania jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, np. w szkołach). Celem projektu jest zbadania wpływu powietrza na stan zdrowia uczniów i wypracowanie zaleceń dotyczących poprawy jakości powietrza. Badania prowadzone będą w kilkunastu szkołach w Łódzkiem. Na razie nie ma jeszcze listy szkół, w których będą prowadzone badania. Instytut Medycyny Pracy będzie badał w sezonie grzewczym poziom zanieczyszczenia powietrza wewnątrz budynku. Wyniki posłużą analizie oraz będą podstawą do wskazania metod poprawy jakoś powietrza w budynkach. W szkołach przeprowadzone zostaną także kursy uświadamiające w tym zakresie. Wśród wytypowanych do programu szkół znalazła się tomaszowska SP nr 8.

Projekt jest międzynarodowy, łączy partnerów z pięciu krajów. Finansowany jest z UE. Całkowita wartość projektu to 2 mln euro. Budżet WŁ jako partnera – 138 tys. euro.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook