Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najsłodsza impreza w powiecie tomaszowskim czyli Miodobranie w Żelechlinku po raz XII

W Żelechlinku odbyło się Powiatowe Miodobranie. Formuła XII już „Powiatowego Miodobrania”, które odbyło się 9 czerwca 2019 r., była podobna do lat poprzednich. Zachowano poważną, doniosłą istotę spotkania, rozpoczynając od uroczystej sesji Rady Gminy Żelechlinek, z udziałem zaproszonych gości, w tym pszczelarzy z terenu województwa łódzkiego. Po sesji wszyscy jej uczestnicy udali się na mszę św. do kościoła pw. św. Bartłomieja.

Po mszy św. korowód z orkiestrą dętą oraz pocztami sztandarowymi przemaszerował na teren sceny letniej w Żelechlinku, gdzie odbywała się dalsza część imprezy. Nad całością programu czuwała Grażyna Susik Dyrektor Gminnego Domu Kultury. Na wstępie poprosiła Wójta Gminy Żelechlinek Bogdana Kaczmarka o oficjalne otwarcie imprezy. Wójt Gminy przywitał uczestników spotkania i zaprosił do wspólnej zabawy. Swoją obecnością uroczystość uświetnili m.in. Elżbieta Radziszewska Poseł na Sejm RP, radni sejmiku Ewa Wendrowska  i Dariusz Klimczak Prezes PSL Województwa Łódzkiego, Mariusz Węgrzynowski Starosta Powiatu Tomaszowskiego, przedstawiciele samorządów z powiatu tomaszowskiego. 

Nieodłącznym elementem żelechlińskiego miodobrania jest konkurs kulinarny. Zespoły zgłaszające się to owego konkursu przyrządzają potrawę w której skład wchodzi właśnie miód.   W tym roku do konkursu z całego powiatu tomaszowskiego zgłosiły się drużyny:
– gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich  Jadwigów,
– gminę Budziszewice reprezentowało Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych SZYK
– gminę Ujazd reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Zaosia
– gminę Żelechlinek reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Wolica Łochów Teklin
– gminę Inowłódz reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Brzustów 
– gminę Rokiciny reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Chrusty Stare
– gminę Będków reprezentował zespół „Ludowiacy od Będkowa”  
– gminę Rzeczyca reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Kierzanki 
– gminę Lubochnia reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Kochanówka
w konkursie udział wzięła również grupa kabaretowa „Dzierlatki”. 

Bezkonkurencyjną wg jury okazała się potrawa reprezentacji gminy Będków. Kobiety z zespołu „Ludowiacy od Będkowa”  przygotowały danie główne duszoną sarninę z sosem miodowo-ketchupowym i kaszą bulgur. 

Gwiazdą estrady niedzielnego miodobrania była grupa After Party i to ona rozpoczęła swoim występem cześć artystyczną.

Najsłodsza impreza plenerowa w powiecie tomaszowskim już za nami. Upalna pogoda była wręcz wymarzona do jej uczestnictwa. Dla niektórych była to niepowtarzalna okazja, by zrobić zapasy miodu na cały nadchodzący rok. Jak wiadomo nie ma on daty ważności, a poszczególne wytwory pszczół stanowią doskonały lek na przeziębienia i wspomagają leczenie wielu chorób organów wewnętrznych, alergii oraz problemów skórnych.  

      

Miodobranie w Żelechlinku na scenie After Party

Opublikowany przez Format3A Niedziela, 9 czerwca 2019

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook