Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasi artyści z wizytą w Siedlcach

Młodzi i starsi muzycy z Orkiestry Dętej w Rzeczycy oraz grupa mażoretek gościli w Jednostce Wojskowej w Siedlcach. Działa tam jedna z najlepszych w kraju orkiestr wojskowych. Nasi muzycy mieli możliwość przyjrzenia się z bliska pracy zawodowej orkiestry, porównania warsztatu pracy, instrumentarium oraz repertuaru.

Orkiestra Wojskowa w Siedlcach jest samodzielną jednostką wojskową podległą dowódcy garnizonu Warszawa. Rzeczyczanie odwiedzili ją podczas przygotowań do nagrania kolejnej płyty. Specjalnie dla nich wojskowi muzycy zagrali popisowe wiązanki utworów muzyki rozrywkowej oraz kilka kolęd. Zwiedzili również salę prób oraz sale ćwiczeń.

Jednak wizytę w Siedlcach nasi muzycy rozpoczęli od zwiedzania teatru działającego w ramach Centrum Kultury i Sztuki im. Adama Meżeryskiego. Gimnazjaliści odwiedzili zaplecze teatralne. Dowiedzieli się m.in., jak zmienia się scenografię podczas przedstawienia, co to jest horyzont teatralny, jaka jest rola inspicjenta, realizatora oświetlenia, realizatora dźwięku, do czego służą kulisy. Zajrzeli do garderoby.

W drodze powrotnej odwiedzili też Stare Miasto w Warszawie. Podczas spaceru po starówce nie mogło zabraknąć tak lubianej od kilku lat „belgijki”, odtańczonej na mroźnym dziedzińcu obok barbakanu.

W wycieczce brało udział 27 członków orkiestry w wieku od trzeciej klasy szkoły podstawowej po emerytów, 8 mażoretek z gimnazjum. Opiekę nad grupą sprawowali Jacek Zakrzewski, dyrektor GOK-u, Aneta Podlasek, instruktorka GOK oraz Mirosław Murgrabia, kapelmistrz orkiestry.

Grupa składa podziękowania wójtowi Markowi Kaźmierczykowi za wsparcie finansowe. Natomiast dowódcy Orkiestry Wojskowej w Siedlcach kpt. Dariuszowi Kaczmarskiemu oraz zastępcy dyrektora Centrum Kultury i Sztuki za gościnę w swoich progach.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook