Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2023 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nauczyciele bez nagród Prezydenta Miasta

Władze miasta Tomaszowa Mazowieckiego, w tym roku zrezygnowały z uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na trudną sytuację finansową miasta, związaną z covid, prezydent Marcin Witko nie przyznał w tym roku nagród pieniężnych dla nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli.

Sytuacja samorządów jest niepewna. Wszyscy mamy zmniejszone wpływy z podatków. W naszym przypadku to już ponad 2 mln 600 tys. zł tylko z samego PIT. W mieście, firmach, urzędach, spółkach są zwolnienia, ograniczane są etaty – Izabela Śliwińska wiceprezydent miasta – Ludzie tracą pracę, kolejne redukcje są zapowiadane. Otrzymana subwencja oświatowa obliczona proporcjonalnie do okresów roku 2019 (za 4 miesiące – 14 235 929,67 zł) i 2020 (za 8 miesięcy – 28 910 842,67) w wysokości 43 146 772,34 zł stanowi 68,24% kosztów ogółem. Ze środków własnych samorząd dołożył więc 31,76%. Do tego w tym roku, już wiemy – kontynuuje wiceprezydent – że wyższe będą koszty związane z urlopami dla poratowania zdrowia, bo więcej nauczycieli o nie wystąpiło, wyższe ze względu na specyficzną organizacje nauczania podczas pandemii będą koszty związane z zastępstwami doraźnymi. Nie możemy lekkomyślnie podchodzić do budżetu. Od tego może zależeć czyjeś być albo nie być. To jest dla nas priorytet, bo to są ludzkie dramaty. Trudno w takiej sytuacji mówić o dodatkowych nagrodach. W tym roku były podwyżki dla nauczycieli, pensje w urzędach zostały zamrożone. Zawieszone zostały wszystkie premie, które pełniły funkcje motywującą i nagradzającą. Rozumiem, że może to się spotkać z niezadowoleniem, bo nagrody dla nauczycieli były dotychczas przyznawane każdego roku i jest to wyjątkowe wydarzenie, ale musimy jednak odpowiedzialnie podejść do tematu. Chcemy się skupić na utrzymaniu zatrudnienia w oświacie. Mam nadzieje, że sytuacja zacznie się poprawiać i niebawem wszystko wróci do normy. Utrzymaliśmy klasy sportowe, integracyjne, nie było łączenia klas. Staramy się robić co w naszej mocy. Liczymy też na zrozumienie. Są samorządy, które ograniczyły godziny funkcjonowania świetlic szkolnych i zajęć́ dodatkowych chociażby z pomocy psychologiczno-pedagogicznej (Warszawa). My to utrzymujemy, staramy się nie obniżać poziomu. Obecnej sytuacji sobie nie wymyśliliśmy, a ona ma realny wpływ na nasze życie i decyzje. Nam nie jest z tego powodu przyjemnie, w obecnej sytuacji jest dla nas jednak ważniejsze utrzymanie etatów nauczycieli niż jednorazowa nagroda dla wybranych. Nie wiemy co przyniesie jutro, musimy być przygotowani również̇ na czarne scenariusze.

Wykaz nagrodzonych nauczycieli:

Gmina – Miasto Tomaszów Mazowiecki: Nagroda Ministra Edukacji Narodowej:
1. Kamilla Madzio – dyrektor – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1

Nagrody Łódzkiego Kuratora Oświaty:
1. Piotr Chomentowski – dyrektor – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków
2. Jolanta Krajewska – nauczyciel – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków
3. Rafał Ślusarski – nauczyciel – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4

Odznaczeni: Srebrnym Krzyżem Zasługi:
1. Ewa Brzezińska – p.o. dyrektora – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę:
1. Izabela Chaber – nauczyciel – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zespole Szkolno –Przedszkolnym nr 7 Medalem

Brązowym za Długoletnią Służbę:
1. Kamila Wójcik – nauczyciel – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zespole Szkolno –Przedszkolnym nr 7

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook