Kalendarz gminy Rzeczyca

Nadchodzących wydarzeń: 0
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nazywam się Miliard – tomaszowianki i tomaszowianie zatańczyli na pl. Kościuszki

14 lutego w Walentynki kilkudziesięciu mieszkańców Tomaszowa pojawiło się na pl. Kościuszki po to, by wyrazić swój protest przeciwko wszelkim formom przemocy wobec dziewcząt i kobiet. Akcja antyprzemocowa One Billion Rising/Nazywam się Miliard w tym roku miała na celu nagłośnienie problemu jakim jest gwałt na randce.

Tomaszów Mazowiecki włączył się w akcję po raz pierwszy dzięki Agnieszce Marczewskiej-Adamiec, koordynatorce projektu. – Przygotowania do występu trwały od końca października. Zebrała się grupa ludzi, która postanowiła tańcem nagłośnić problem jakim jest przemoc. Cieszę się, że wśród tańczących byli też mężczyźni, że również oni widzą problem i wspierają nas, kobiety. W wielu miastach, w których akcja odbywał się po raz pierwszy, tańczących było zaledwie kilka pań. Na pl. Kościuszki przyszło nas kilkadziesiąt. Myślę, że to dobry znak na przyszłość, choć oczywiście zabrakło młodych dziewcząt: uczennic ponadgimnazjalnych tomaszowskich szkół i studentek. To ich w przeważającej liczbie dotyczy problem – mówi koorydnatorka OBR w Tomaszowie. 

Organizatorzy dziękują: szkole „Tomek” za udostępnienie sali do ćwiczeń, a także Krzysztofowi i Adrianowi Kowalikom,  cukierni „Mazurek”, Tomaszowskiej Białej Wstążce, Fiero Pizza oraz Party Pizza za pomoc techniczną przy organizacji OBR. W Polsce akcję koordynuje Fundacja Feminotek.

 
     

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook