Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Niższe podatki od środków transportowych

Od 2019 roku tomaszowianie będą płacić mniej za podatek od środków transportowych. Na wiosek prezydenta Marcina Witko radni Rady Miejskiej zdecydowali się wprowadzić minimalne stawki.

Stosownie do przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, Rada Miejska w Tomaszowie Mazowieckim określa wysokość stawek podatku od środków transportowych. Nie mogą one przekroczyć stawek górnych, a także nie mogą być niższe od obowiązujących stawek minimalnych ogłoszonych przez Ministra Finansów.

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko zaproponował radnym obniżenie podatku od środków transportowych i tym samym przyjęcie „odmiennej niż dotychczas polityki podatkowej, której celem jest pozyskanie jak największej liczby nowych podatników”. Niższe opłaty powinny przyciągnąć do Tomaszowa Mazowieckiego firmy transportowe, które w ostatnich latach zmieniały siedziby. W uchwale uwzględniono minimalne stawki m.in. dla pojazdów ciężarowych i autobusów. Za obniżką opowiedziało się 21 radnych.

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej przyjęto też uchwałę w sprawie określenia wysokości podatku od nieruchomości. Radni zgodzili się na minimalne podwyższenie stawek dla większości rodzajów przedmiotów opodatkowania. Jedna stawka dotycząca opodatkowania garaży uległa zmniejszeniu. Poza tym, przy opodatkowaniu budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, wprowadzono nowy podział stawek w zależności od zajmowanej powierzchni użytkowej. Obecnie stosowane stawki podatkowe obowiązują od 2017 r.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook