Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nowa Lewica zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o wdowiej rencie

Wprowadzenia tzw. wdowiej renty chce Nowa Lewica. Działacze zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, o której opowiadała podczas spotkania z mieszkańcami w Tomaszowie Mazowieckim posłanka Anita Sowińska.

W piątkowy ranek na Targowisku Miejskim w Tomasowie Mazowieckim odbyła się konferencja rasowa posłanek i posłów Nowej Lewicy z udziałem Anity Sowińskiej, Wandy Nowickiej, Anny Marii Żukowskej, Przemysława Koperskiego, Marka Rutki i Zdzisława Wolskiego.

Chodzi o to, żeby osoby, które stają się wdowami albo wdowcami nie mięli, jak dziś swojego uposażenia, albo 85 proc. uposażenia zmarłego małżonka, tylko mogli wybrać wyższe świadczenie w całości oraz 50 proc. tego drugiego.

Działacze Lewicy zwracają uwagę, że wielu seniorów po stracie współmałżonka nie jest w stanie samodzielnie utrzymać domu, a problem dotyczy głównie kobiet, których emerytury są nawet 40 proc. niższe niż emerytury mężczyzn. -To nie jest tylko kwestia jedzenia, ale to są opłaty, w tym czynsz, czy prąd, które po śmierci małżonka pozostają takie same. Taka osoba, która pozostaje sama w gospodarstwie domowym jest automatycznie skazana na nędze. My tego nie chcemy, uważamy, że to musi zostać zmienione

Ponieważ projekt ustawy Nowej Lewicy o 'wdowiej rencie’ nie znalazł poparcia w Prawie i Sprawiedliwości i trafił do sejmowej zamrażarki, ma zostać skierowany do Sejmu, jako projekt obywatelski, bo jako taki będzie musiał być poddany pod głosowanie. Parlamentarzyści i działacze Nowej Lewicy zbierają więc w całym kraju podpisy. Potrzeba ich 100 tysięcy.

Podpisać się pod projektem ustawy o 'wdowiej rencie’ można także w Tomaszowie Mazowieckim, w biurze Poselskim Anity Sowińskiej przy ul. Warszawska 24

 

Galeria zdjęć TUTAJ

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook