Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nowe miejsca rekreacji dla tomaszowian

Otwarte Strefy Aktywności są już dostępne dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Powstały w trzech lokalizacjach w ramach projektu „Realizacja zadań z zakresu małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej-edycja 2019”. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nowe urządzenia do ćwiczeń (m.in. masażery, prasy nożne, poręcze, orbitreki, krzesełka do wyciskania itp.) oraz gier plenerowych (stoły do gry w szachy, w piłkarzyki i w tenisa) stanęły w parku na Michałówku przy ul. Sosnowej, na skwerze przy ulicy Granicznej (obok szpitala) oraz na osiedlu Niebrów przy Tkaczu – filii Miejskiego Centrum Kultury.

Na Niebrowie zamontowano dodatkowo urządzenia sprawnościowe: sześciobok z linami i urządzenie linowe do wspinaczki oraz zestawy zabawowe – poręcze z pomostem i karuzelę. We wszystkich trzech miejscach pojawiły się też nowe ławki lub pojedyncze krzesła z oparciem, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Na terenach zielonych zadbano o nowe nasadzenia.

Wartość wszystkich trzech zadań to 244.412,38 zł, z czego 100.000 zł wyniosło dofinansowanie, jakie miasto otrzymało na to zadanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W przyszłym roku na skwerze przy ul. Granicznej wybudowana zostanie również pierwsza w Tomaszowie Mazowieckim tężnia solankowa. Kolejna planowana jest w Parku Miejskim „Solidarność”.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook