Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

NU-MED w sieci szpitali

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED z Tomaszowa Mazowieckiego jest na liście sieci szpitali. We wtorek wieczorem Łódzki Oddział NFZ, podobnie jak inne oddziały Funduszu w Polsce, opublikował wykaz szpitali, które z dniem 1 października znajdą się w tzw. sieci szpitali.
Co to oznacza dla pacjentów? Przede wszystkim usprawnienie leczenia. Jedną ze zmian jest pełna możliwość wystawiania kart DILO (Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego) przez szpitale z listy. To znaczy, że pacjent z podejrzeniem choroby nowotworowej, po wizycie w poradni onkologicznej, nie będzie musiał wracać do lekarza POZ po kartę DILO – a tak bywa obecnie.
Co to oznacza dla tomaszowskiej onkologii? Przede wszystkim stabilność finansowania leczenia ze środków publicznych przez cztery lata. To także ważne dla pacjentów – stabilność finansowania sprawi, że lekarze pewniej będą podejmować decyzję o leczeniu, które trwać ma kilka tygodni lub miesięcy.
Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED Tomaszów Mazowiecki to jeden z dwóch szpitali w Łódzkiem, które znalazły się w sieci ze wskazania dyrektora Łódzkiego Oddziału NFZ. Zgodnie z ustawą, dyrektor oddziału NFZ może wskazać placówki lecznicze, które pełnią szczególną rolę w zabezpieczeniu leczenia na danym terenie.
– Jesteśmy w mapie potrzeb onkologicznych, naszym działaniem obejmujemy obszar zamieszkany przez co najmniej milion mieszkańców. – mówi Paweł Paczkowski, dyrektor szpitala NU-MED w Tomaszowie – Decyzja dyrektora łódzkiego NFZ Artura Olsińskiego, wskazuje na dużą troskę o pacjentów onkologicznych, jak i o tych, którzy w przyszłości będą wymagali terapii antynowotworowej. Nasz ośrodek z początkiem roku, otrzymał znaczne dofinansowanie do zakupu trzeciego akceleratora, czyli urządzenia używanego w radioterapii – to dla nas był także ważny sygnał, że jesteśmy postrzegani jako potrzebni. Dziś się cieszymy, ale nie spoczywamy na laurach i robimy swoje w zakresie leczenia onkologicznego.
Nowy system ochrony zdrowia z siecią szpitali, zacznie funkcjonować od 1 października.

Poniżej strony 73 i 74 z wykazu świadczeniodawców zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ)

 

Jeśli artykuł Ci się podobał, udostępnij go by inni też mogli go przeczytać. A jeśli chcesz być na bieżąco polub nasz fanpage na Facebooku!

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook