Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Od 1 stycznia 2023 r. obowiązek posiadania PUE przez Przedsiębiorców

Od 1 stycznia 2023 roku każdy płatnik składek ma obowiązek posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dla tych Płatników, którzy nie dopełnili tego ustawowego obowiązku do końca grudnia ubiegłego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych założył profil techniczny oczywiście pod warunkiem, że posiada w swojej bazie numer telefonu komórkowego lub adres email podany przez Płatnika.

W takim przypadku powiadomienie o założeniu profilu technicznego przesłano w formie maila lub sms-a.

Należy pamiętać, że profil utworzony przez ZUS nie jest aktywny do czasu dokończenia przez Płatnika procesu rejestracji. Aby móc się zalogować na swoje konto płatnika na PUE ZUS, trzeba uzyskać dane do logowania – login PUE oraz jednorazowe hasło. Aktualnie taką informację można uzyskać podczas wizyty w placówce ZUS lub podczas e-wizyty, po potwierdzeniu swojej tożsamości.

Przypominam, że Płatnik może udzielić pełnomocnictwa osobie fizycznej, np. swojemu pracownikowi lub pracownikowi biura rachunkowego. Aby upoważnić taką osobę do profilu płatnika na PUE ZUS, trzeba dla niej złożyć pełnomocnictwo w ZUS. Najlepiej skorzystać z gotowego formularza PEL. Osoba upoważniona powinna mieć wcześniej założone swoje konto PUE ZUS.

Ci z Państwa, którzy staną się płatnikiem składek po 1 stycznia 2023 r., powinni samodzielnie zarejestrować swoje konto na PUE ZUS lub kogoś do niego upoważnić. W przypadku nie dopełnienia tego obowiązku ZUS założy profil na PUE ZUS automatycznie, zgodnie z przepisami i również w tym przypadku będzie on wymagał dokończenia procesu rejestracji.

Z danych statystycznych na 30 stycznia 2023 r., na terenie tomaszowskiego powiatu pozostało 179 Płatników bez aktywnego konta na PUE, w tym należy wyszczególnić 78 profili technicznych nadal nie aktywowanych przez Płatników oraz 101 Płatników bez profilu, ponieważ Zakład w swoich zasobach nie dysponuje ich numerem telefonu lub adresem mailowym. Tych 101 Płatników o konieczności rejestracji profilu zostało poinformowanych pismem wysłanym przez ZUS.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook