Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Od 18 stycznia uczniowie z klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej

Od 18 stycznia młodsze dzieci wrócą do szkół, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. – Zdecydowaliśmy, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III- mówił.

Jak dodał podczas konferencji prasowej szef MEN Przemysław Czarnek, uruchomienie nauczania stacjonarnego jest bardzo ważne. – Zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli – dodał.

Bezpieczeństwo powrotu do szkół ma podnieść ogólnopolskie testowanie nauczycieli, które ma potrwać do piątku, a także opracowane zalecenia dla dyrektorów szkół.

– Cieszymy się, że część nauczycieli wróci. Mamy jednak masę wątpliwości – mówi money.pl Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP. Jak podkreśla, niezrozumiałe jest pominięcie w tych działaniach np. pań pracujących w świetlicach.

Poza tym, jak podkreśla Sławomir Broniarz, samo testowanie nauczycieli to za mało. Podkreśla konieczność szybkiego zaszczepienia pracowników oświaty.

– Testowanie bez szczepionek to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Należałoby zgrać działania. Dziś wynik ujemny testu jutro powinien oznaczać zaszczepienie. Poza tym kupno szczepionki jest 2 razy tańsze niż testowanie – zaznacza Broniarz.

Jak zauważa, jest jeszcze inny problem. Jeśli duża część nauczycieli miałaby, zgodnie z zapowiedziami rządu, zostać zaszczepiona w okolicach kwietnia, będzie to najgorszy z możliwych terminów w oświacie.

– Kwiecień to kluczowy moment dla edukacji, kończący się maturą. To gorący okres przygotowania organizacyjnego. Jeśli wówczas będziemy mieli zawirowania, możemy położyć egzamin państwowy – zaznacza szef ZNP.

Jak podsumował, cieszy się z powrotu młodszych dzieci i części nauczycieli do szkół, jednak podkreśla konieczność niezwłocznych szczepień wśród nauczycieli.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook