Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Orszak Trzech Króli po raz 12 przeszedł ulicami Tomaszowa

Orszaki Trzech Króli przemaszerowały ulicami Tomaszowa Mazowieckiego 6 stycznia. To już po raz 12 ulicami Tomaszowa przeszedł kolorowy orszaki. W uroczystości wzięło udział kilkaset wiernych.. Orszaki wyruszył o godz. 14 z czterech tomaszowskich parafii: NMP Królowej Polski, św. Jadwigi Królowej, św. Antoniego i św. Rodziny, by dotrzeć do celu do Parafii Najświętszego Serca Jezusowego na ulicy Popiełuszki w Tomaszowie Mazowieckim.

Trzej Królowie przewodzili orszakom w odświętnie przybranych powozach. Za nimi podążały setki tomaszowian, śpiewając kolędy. Wielu z nich, szczególnie tych najmłodszych, ubranych było w korony, przygotowane przez organizatorów.

Plenerowe widowisko z aktorami amatorami odbyło się na placu Kościoła. Część przedstawienia odbyła się w kościele a zebrani wierni mogli tą część obejrzeć przez telebim. Sam zaś pokłon Trzech Króli Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przynieśli dary – mirrę, kadzidło i złoto odbył się standardowo na oczach widzów.

W role Świętej Rodziny wcieliła się tomaszowska rodzina z parafii Najświętszego Serca Jezusowego Maryją była Katarzyna Mucha, Józefem Sławomir Mucha, a dzieciątkiem Jezus synek, Józef Mucha. Jak podkreślała prowadząca Paulina Dębiec, tylko w tomaszowskim przedstawieniu Jezuskiem jest prawdziwe dzieciątko.

Pasterzami byli Łukasz Durma i Daniel Buczyński, Aniołami Anna Wiśniewska, Marta Gogól, Barbara Bernaciak i Piotr Czapnik, Herodem zaś, jak co roku – Andrzej Fąk.

Trzech Króli, których zagrali Mamuye Silassie, Antoni Świercz i Oliwier Kuźba. Mamuye z tomaszowskim orszakiem jest od samego bo  już po raz 11, wcielił się w rolę Baltazara.

Przedstawienie reżyserowała po raz kolejny Kamila Anna Dubilas, dyrektorka Wolborskiego Centrum Kultury. Zaś osobą, która wszystko zorganizowała i dopieła był ksiądz Łukasz Biś.

Po przedstawieniu na placu parafii, w kościele odbył się koncert Macieja Miecznikowskiego, a po koncercie rozstrzygnięto konkurs „Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa”.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook