Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pandemia koronawirusa. Rząd wprowadza nowe ograniczenia

Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu, czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 

Musimy wdrożyć kolejne ograniczenia – zapowiedział dziś na konferencji premier Mateusz Morawiecki – Robimy to dla ocalenia życia wielu Polaków i ograniczenia fali epidemii – dodał. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia informowało wcześniej o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. To już dziewiąta ofiara w Polsce. – Musimy przyzwyczaić się do trzycyfrowych wzrostów zakażeń koronawirusem w najbliższych dniach – powiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

ZAOSTRZENIE KWARANTANNY W POLSCE:

– wyjście tylko do pracy, sklepu, spraw niezbędnych do życia
– w transporcie publicznym tylko połowa miejsc siedzących
– zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, nie tyczy się członków rodziny
– zmiany dotyczą też kwestii religijnych. W kościołach nie będzie mogło się gromadzić więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących liturgię

Więcej szczegółów przedstawił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Ogłosił zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sprawami jak: praca, apteka, sklep. – Jeżeli do maksimum nie ograniczymy liczby kontaktów, to nie uratujemy ludzkich żyć. Proszę was o jeszcze więcej determinacji we wspólnym działaniu, żeby ograniczyć wirusa. „Zostańmy w domu” – wprowadzamy to praktycznie w życie. W tym rozporządzanie będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami. Spacer z psem czy przejście się jest ważne dla zdrowia fizycznego i psychicznego, ale to nie jest okazja do gromadzenia się na placach zabaw czy na bulwarach – mówił Szumowski

NOWE OGRANICZENIA będą obowiązywać od od północy 25 marca DO 11 KWIETNIA

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook