Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Patron szuka partnerki

Tekst był aktualny 1 kwietnia w prima aprilis. Tomaszów jednak nie będzie miał patronki. Przynajmniej na razie.

Podczas ostatniej sesji radni miejscy zapoznali się z raportem na temat skutków ustanowienia św. Antoniego patronem miasta i powiatu. Z analiz wynika, że rezultaty patronatu po niespełna roku, nie są zadowalające. Miasto jest brudne i coraz bardziej zadłużone. Na ulicach pełno dziur. Powietrze zanieczyszczone, a woda w Pilicy zielona. Rewitalizacja to fikcja. Bezrobocie spadło w minimalnym stopniu. Inwestorzy omijają Tomaszów, a karuzela z prezesami kręci się coraz szybciej.

W tej sytuacji radni podjęli jednomyślnie decyzję, że św. Antoni musi uzyskać wsparcie. W najbliższym czasie prezydent miasta ogłosi konsultacje społeczne w sprawie ustanowienia – tym razem – patronki dla miasta. To mieszkańcy zdecydują, która święta wesprze św. Antoniego. Specjalny zespół składający się z katechetek, organistów i szafarzy wytypuje imiona dziesięciu świętych niewiast, spośród których tomaszowianie wskażą tę, która wspólnie ze św. Antonim roztoczy opiekę nad miastem.

Ta decyzja radnych wpisuje się w równościowy nurt polityki miejskiej, który w obecnej perspektywie finansowej ma szansę na wyższą punktację niż dotychczasowe szowinistyczne decyzje.

Niezależnie od wyników konsultacji społecznych radni, poprzez aklamację zdecydowali, że patronką Tomaszowa nie może być św. Agnieszka.

O terminie i trybie przeprowadzenia konsultacji, poinformujemy wkrótce.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook