Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pewnego razu w bibliotece… – autorka Monika Saktura

Od kilku miesięcy w środowisku mówiło się, że Monika Saktura planuje napisać i wydać swoją pierwszą książkę. Nikt nie spodziewał się jednak, że będzie to książka dla dzieci.

Monika Saktura – tomaszowianka od lat jest instruktorką tańca i fitness oraz instruktorką artystyczną. Pracowała w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Białobrzegach, który jest filią Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie. Od 2016 do września 2019 była dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. Uwielbia poezję, interesuje się fotografią kiedyś uprawiała bieganie, reprezentując Tomaszów na wielu imprezach biegowych.

Pani Moniko, jak zaczęła się przygoda z książką, którą kieruje Pani do najmłodszych czytelników?
– Biorąc udział w cyklu szkoleń z zakresu biblioterapii jednym z warunków zaliczenia kursu było przeprowadzenie zajęć z określoną grupą odbiorców na podstawie wybranych przez siebie książek biblioterapeutycznych. Stwierdziłam, że nie będę szukała opowiadań, tylko napiszę je sama. Zaryzykowałam. I tak powstało opowiadanie pt. „Pewnego razu w bibliotece”. Spotkało się ono z dużym uznaniem prowadzącej warsztaty jak i pozostałych uczestników. Zmotywowana i zachęcona przez wiele osób, postanowiłam wydać opowiadanie w formie bogato ilustrowanej książeczki w wersji polskiej i anglojęzycznej. Oczywiście jest to tylko wycinek dłuższej historii, którą mam nadzieję wkrótce uzupełnić i ukończyć i jeżeli się uda również wydać.
Opowiadanie przeznaczone jest dla dzieci, ale jak się okazuje, jest ono bardzo uniwersalne i może pracować z nim każda grupa wiekowa. Scenariusz zajęć opracowałam i przesłałam do Polskiego Towarzystwa Bibloterapeutycznego, jeżeli się uda będzie opublikowane w gazecie „Biblioteka Publiczna” w przyszłym roku wiosną.
W przyszłym roku planuję też kilka spotkań autorskich, na których omawiana będzie książka. Zaprezentuję również moje wiersze, rymowanki, myśli, piosenki i amatorskie fotografie. Jeżeli tylko zdrowie pozwoli, planuję rozwijać swoje pasje dalej…

Bogato ilustrowane karty książki są autorstwem tomaszowianina Sławomira Ertmana, który doskonale zilustrował opowiadanie pani Moniki.

Czekamy z niecierpliwością na autorskie spotkania i życzymy Pani dużo zdrowia.

Monika Saktura – autorka książki podarowała dla naszych czytelników dwa jej egzemplarze, które rozlosujemy 6 grudnia. Szczegóły wkrótce.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook