Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Piękne druhny z OSP Lubochnia w kalendarzu na 2020 rok [ZDJĘCIA]

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych co roku sprzedają strażackie kalendarze. Jednak ten wydany przez OSP Lubochnia jest w tym roku naprawdę wyjątkowy.

Kalendarz ozdobiony jest zdjęciami druhen z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubochni.
Kobiety zgodnie przyznają, że straż jest dla nich bardzo ważna. – Jesteśmy grupą kobiet, które oprócz tego, że dobrze się bawią, robią coś dobrego dla innych. Służymy w OSP Lubochnia, i choć nie wyjeżdżamy do akcji to wspieramy naszych mężów, którzy czynnie uczestniczą działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Uczestniczymy w pogadankach szkolnych oraz prowadzimy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Bierzemy też udział w zawodach sportowo – pożarniczych i osiągamy dobre wyniki.

Na treningi zabieramy ze sobą nasze dzieci, także czasem jest całkiem wesoło. Jako OSP prowadzimy też akcję na rzecz chorych dzieci – prowadzimy całoroczną zbiórkę nakrętek, a także uświetniamy swoją obecnością oraz tak zwanym „laniem wody”- dni dziecka w okolicznych wioskach i festyny – opowiadają kobiety.

A skąd wziął się pomysł na sam kalendarz?  To pomysł Tomasza Jóźwika który jest jednocześnie autorem zdjęć i projektantem kalendarza. Pomysł zrodził się 9 września tego roku. Stworzyliśmy sesje zdjęciową dedykowana własnie dla tego kalendarza

To nasza wspólna praca doprowadziła do efektu jakim jest pierwsza edycja kalendarza strażackiego w takim wydaniu – mówi Tomasz Jóźwik – pomysłodawca i wykonawca sesji oraz projektu kalendarza. – Nasze druhny wyglądają pięknie i cieszę się, że mogłem brać udział w tym projekcie. Bardzo dziękuję lubocheńskim druhnom za czas i cierpliwość. Szczególne podziękowania należą się Krzysztofowi Barszczowi za pomoc przy sesji zdjęciowej. – dodaje.

Na tą chwilę mamy 30 sztuk wydrukowanych kalendarzy. Jeśli zainteresowanie będzie duże, z chęcią zrobimy dodruk. Cała akcja kalendarzowa stworzona jest przez nas po to, aby zdobyć gotówkę bardzo potrzebną nam na doposażenie kobiecej drużyny – mówi Naczelnik OSP Lubochnia Tomasz Grad. To doskonała promocja naszej jednostki, myślę że pomysł spodoba się i będziemy go realizować w przyszłości – dodaje.

Cena kalendarza to 40 zł. – Jest to jednak wartość umowna, ponieważ każdy może przekazać kwotę jako cegiełkę, co pomoże nam się rozwijać oraz zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa.

Dzięki licznym dofinansowaniom udało się pozyskać wiele sprzętu, za co oczywiście jesteśmy wdzięczni. Każdego roku pozyskujemy fundusze z 1 % (nr KRS OSP Lubochnia 0000128554) , które w całości przeznaczany na zakup sprzętu i inne zadania związane z utrzymaniem gotowości bojowej – dodaje naczelnik.

Kalendarze można zakupić w OSP Lubochnia pisząc e- maila : osp.lubochnia@wp.pl oraz kontaktować się z naczelnikiem.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook