Kalendarz gminy Lubochnia

Nadchodzących wydarzeń: 0
«styczeń 2022 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Pielęgniarka tomaszowskiego szpitala, jest drugą osobą zakażoną koronawirusem w Tomaszowie, trzecią jest lekarz

Choć kobieta nie jest mieszkanką Tomaszowa, to jest pielęgniarką z Tomaszowskiego Centrum Zdrowia i jest drugą osobą zdiagnozowaną, która jest zakażona koronawirusem w naszym mieście, trzecią osobą z naszego miasta jest lekarz. Przypomnijmy pierwszym potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w Tomaszowie był mężczyzna, który wrócił z Niemiec.

KOMUNIKAT STAROSTY TOMASZOWSKIEGO Z DNIA 20.03.2020 R.

Szanowni Państwo!

Informuję, że w powiecie tomaszowskim potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u dwóch kolejnych osób.

           Jedna z nich to pielęgniarka, pracująca na Oddziale Chorób Wewnętrznych tomaszowskiego szpitala.Pielęgniarka czuje się dobrze i przebywa obecnie w izolacji.

Oddział Chorób Wewnętrznych TCZ został zamknięty, a jego pracownicy i pacjenci poddani zostali kwarantannie. Od osób z najbliższego kontaktu są pobierane wymazy, które trafiają do laboratorium w Łodzi.

Zgodnie z procedurą zgłoszono ten fakt lekarzowi wojewódzkiemu z informacją o przekierowywaniu pacjentów do innych placówek na ternie województwa.

Drugą osobą u której potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa jest lekarz , zamieszkujący w Tomaszowie Mazowieckim, ale nie świadczący usług medycznych na terenie powiatu tomaszowskiego. Osoba ta przebywa obecnie również w izolacji.

             Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego spotyka się codziennie i na bieżąco, szczegółowo monitoruje sytuację na terenie powiatu tomaszowskiego i reaguje na pojawiające się problemy .

             W skład Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wchodzą członkowie Zarządu Powiatu, Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, przedstawiciele: 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Sanepidu, Referatu Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Powiatowym, Zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Informuję, że Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco współpracuje z wójtami gmin, należących do powiatu tomaszowskiego.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o dostosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych przez Prezesa Rady Ministrów, Ministra Zdrowia, Wojewodę Łódzkiego, Głównego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz lokalne władze samorządowe.

               Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w pracę, wykonywaną na rzecz zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie powiatu tomaszowskiego.

 

                                                                                      Mariusz Węgrzynowski

                                                                                       Starosta tomaszowski

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook