Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pierwsza Komunia Święta w czasie pandemii [film, zdjęcia]

Wypełnione po brzegi kościoły, tłumy gości, podekscytowane dzieci – tak dotychczas wyglądały uroczystości komunijne. W tym roku pierwsze komunie święte wyglądają inaczej. W niektórych parafiach odbywają się w małych grupkach, w innych zostały przeniesione na wrzesień albo na przyszły rok.
 
5 lipca udaliśmy się do Kościoła Najświętszej Mari Panny Królowej Polski przy ul. Słowackiego w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie proboszczem jest ks. Zygmunt Nitecki.
 
 
Do sakramentu I Komunii przystąpiło 8 dziewcząt i 8 chłopców z kl. III C Szkoły Podstawowej nr 14, a udzielił go ksiądz. Włodzimierz Moraczewski.
 
Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to bardzo ważny moment w życiu religijnym każdego młodego katolika. Uroczystościom towarzyszą zwykle duże emocje, wzruszenie i podekscytowanie. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa doszedł także ogromny stres, ponieważ jeszcze w marcu – wraz z nakładanymi kolejnymi obostrzeniami wywołanymi epidemią – rodzice zastanawiali się, czy komunie w ogóle się odbędą.
 
Księża zaznaczają, że mimo zniesienia limitu wiernych w kościołach od 30 maja, nie zamierzają już wprowadzać kolejnych zmian w uroczystościach pierwszokomunijnych. Przypominają jednak, że wiernych nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa także w czasie Mszy połączonej z przyjęciem sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
 
I choć komunie w tym roku wyglądają inaczej niż dotychczas, księża podkreślają, że najważniejsze jest to, by przez zamieszanie wywołane koronawirusem nie zatracił się wymiar duchowy tych uroczystości.
 
 
 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook