Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Płatniku odbierz list z ZUS!

Około 48 tys. listów z informacją o numerze rachunku składkowego zostało już rozesłanych do płatników z terenu działania Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim. Blisko 1000 z nich nie zostało odebranych przez przedsiębiorców. ZUS apeluje o odbiór korespondencji.

W siedzibie Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim na 8,7 tys. przesyłek, nie zostało odebranych ok. 130 listów. w Piotrkowie Trybunalskim wysłanych zostało 11,1 tys. listów, z czego wróciło bez odbioru ok. 500 listów. W Radomsku na 8,1 tys. wysłanych listów bez odbioru pozostało 60 sztuk, w Skierniewicach na 6,1 tys. listów – mamy ok. 30 zwrotów,w Bełchatowie na 6,7 tys. wysyłek wróciło ok. 150. W Opocznie na niemal wysłane 4 tys. pism, odnotowano 130 zwrotów.
W kraju i województwie Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę ponad 3,6 mln listów do płatników składek z informacją o nowym indywidualnym numerze rachunku składkowego, z czego ok. 220 tys. listów trafiło do płatników naszego województwa. Blisko 2,5 mln listów skierowano do wszystkich aktywnych płatników składek tj.pracodawców, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, opłacających składki za zatrudnioną nianię i osób opłacających składki dobrowolnie. Ponad 1,1 mln listów zostało skierowanych do nieaktywnych już płatników, którzy mają do spłacenia zaległości składkowe.
Zakład wysłał całą korespondencję w trzech transzach w październiku. Niestety aż 90 tys. z wysłanych listów wróciło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jako korespondencja nieodebrana, w tym 5,5 tys. takich przesyłek odnosi się do płatników z województwa łódzkiego.
Oddziały ZUS będą teraz wyjaśniały powody zwrotów i starały się dotrzeć z informacją o numerze składkowym do osób, które nie odebrały korespondencji. Jednocześnie ZUS przypomina o tym, że informacji o indywidualnym numerze rachunku składkowego można zasięgnąć w każdej jednostce ZUS oraz na stronie internetowej www.eskladka.pl, gdzie została uruchomiona wyszukiwarka numerów rachunków składkowych. Wystarczy wpisać identyfikatory tj. NIP czy PESEL by odnaleźć i zweryfikować numer przed pierwszą wpłatą. Na końcu rachunku umieszczony jest numer NIP płatnika.

W listach oprócz numeru rachunku składkowego płatnicy znajdą też dokładne wyjaśnienie zmian w przepisach, które wejdą w życie od 1 stycznia 2018 r.
Przypomnijmy, że od stycznia wszystkie składki będą opłacane jednym przelewem kierowanym na indywidualny numer rachunku składkowego. Bez indywidualnego numeru rachunku składkowego nie będzie więc jak opłacić w styczniu składek za grudzień. Jeżeli do końca roku płatnicy nie otrzymają numeru rachunku składkowego pocztą, powinni sami udać się do najbliższej jednostki ZUS po swój indywidualny numer lub sprawdzić go w wyszukiwarce.
 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook