Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Po raz piąty maraton kajakowy zawitał do Tomaszowa

Tomaszowscy Kajakarze rozpoczęli sezon sportowy z „przytupem”.

Zawodnicy sekcji kajakowej MUKS Wiking działającym przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej rozpoczęli sezon sportowy mocnym akcentem.
Drużyna startująca w barwach Wiking-EkoFit wystartowała w V Wielkiej Sile Cross Maraton na Pilicy. W sobotę 7 kwietnia Trasa biegła z Przedborza do Domaniewic o długości 115 km.
Start był pierwszą ciężką próbą przy temperaturze – 2 stopni Celsjusza o godzinie 6 rano z Przedborza. Nasi zawodnicy od samego początku wiedli prym wśród stawki 150 załóg, które zgłosiły się do zawodów. Mino zamarzających płynów izotonicznych i mocnego mroźnego wiatru Nasi zawodnicy jako jedni z pierwszych wpłynęli na Zalew sulejowski.
Tu była druga poważna próba. Wzmagający się wiatr tworzył boczną falę co sprawiało wszystkim uczestnikom duże kłopoty. Dzięki zabezpieczeniu WOPR-u wszyscy uczestnicy dotarli do przenoski na tamie do portu żeglarskiego PCAS, nie obyło się jednak bez wywrotek co u niektórych zawodników wywołało objawy hipotermii. 
Jednak na przenosce (z tamy za szynę na Pilicy ok 950 m) w biegu wszyscy dostali pożywne energetyki i nie przerywając wyścigu udali się dalej.
Na punkcie kontrolnym w Tomaszowie Maz. pierwsi zawodnicy zameldowali się po niespełna 7 godzinach wśród nich byli nasi zawodnicy. Punkt kontrolny w Tomaszowie był jednocześnie metą wyścigu  dla jedynek kobiecych. Tomaszów zdominował w tej kategorii podium. 1 miejsce zajęła Dominika Dębiec z Wiking-EkoFit, 2 miejsce Izabela Penczek z Ambera, a 3 miejsce Natalia Pasińska z Wiking-EkoFit. Meta wyścigu dla pań nie była zatrzymała nasze panie które popłynęły dalej do końca.
Meta dla wszystkich znajdowała się w Domaniewicach w Ośrodku Smak Przygody. Po zaciętej walce z rywalami a przede wszystkim ze swoimi słabościami do końca dopłynęło 46 osad. (na punkcie w Tomaszowie limit czasowy był 9 h po przekroczeniu którego nie można wypływać na dalszą trasę).
W całym wyścigu team Wiking-EkoFit świetnie walczył zdobywając 5 pozycji medalowych. Jednak to nie wystarczyło do wygrania klasyfikacji klubowej gdyż wg regulaminu liczyła się również ilość startujących osad. Jednak Wiking- EkoFit jako zespół zajął 2 miejsce.
Serdeczne gratulacje dla zawodników, którzy podjęli wyzwanie przepłynięcia tego wysiłku.

Podziękowania również należą się sponsorom naszej Drużyny:
Dariusz Bezad – EkoFit; Grzegorz Szewczyk – budownictwo; Ilona Frąc-Nowak – EcoFinanse.

Oto szczegółowe wyniki naszych zawodników:
1 miejsce T1 kobiet Dominika Dębiec
3 miejsce T1 kobiet Natalia Pasińska
1 miejsce T1 masters Mirosław Kowalski
1 miejsce T1 senior Cezary Dębiec
3 miejsce T2 mixt Dominika Pasińska, Sławomir Skrzypek
6 miejsce T1 masters Edward Frączkowski
7 miejsce T2 men Mariusz Porczyk, Dariusz Matysiak
10 miejsce T1 senior Paweł Andryszczak
13 miejsce T1 men Marek Rybarczyk
Trenerami sekcji są: Sebastian Nowak i Kazimierz Gałczyński.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook