Kalendarz gminy Rokiciny

Nadchodzących wydarzeń: 0
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Podpisanie umowy na budowę chodnika w ciągu od ul. Starowiejskiej do ul. Pod Grotami [konferencja prasowa]

7 września 2021 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, na której została podpisana umowa na realizację zadania pod nazwą „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej 4327E, na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Pod Grotami”.

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, powitał uczestników konferencji: Leszka Ogórka – Wicestarostę Powiatu Tomaszowskiego, Marka Kubiaka – członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Tomasza Zdonka – radnego Rady Powiatu Tomaszowskiego, Elżbietę Rudzką – dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych i Grzegorza Więckowskiego – współwłaściciela Firmy „Dromed” Rospędek, Więckowski Spółka Jawna z Opoczna, wykonawcę prac.

Podpisanie umowy dotyczy długo wyczekiwanego chodnika w Tomaszowie Mazowieckim, od ulicy Starowiejskiej do ulicy Pod Grotami. To jest niezwykle ważna informacja dla mieszkańców, którzy tam mieszkają, którzy wielokrotnie z takim wnioskiem tutaj się zwracali do Starostwa Powiatowego, ale to jest również ważna informacja dla tych wszystkich, którzy tym chodnikiem będą uczęszczać. Stan bezpieczeństwa w tej części miasta, w tej części powiatu, zostanie znacząco poprawiony. Koszt inwestycji to ponad 200 tysięcy złotych. Bardzo się cieszymy, że z taką dobrą informacją możemy tutaj do Państwa wystąpić i dzięki Państwa obecności, przekazywać mieszkańcom powiatu tomaszowskiego. To są dobre informacje, mówiliśmy, że z takimi będziemy do Państwa występować i cieszymy się, że możemy to już uczynić w dniu dzisiejszym.” – mówił podczas konferencji Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.   

Zakres robót

 Przedmiotem zadania jest budowa chodnika wraz ze zjazdami, elementami bezpieczeństwa ruchu, kanałem technologicznym w ciągu drogi powiatowej nr 4327E na odcinku od ul. Starowiejskiej do    ul. Pod Grotami na długości 190 m. W chwili obecnej nie występują wydzielone chodniki dla pieszych, a jedynie zjazdy bramowe o nawierzchni betonowej, trylinka, bitumiczne. 

Roboty drogowe w zakresie budowy chodnika wraz ze zjazdami to:
– wykonanie robót rozbiórkowych: krawężników, obrzeży, nawierzchni zjazdów. Materiał             z rozbiórki wykonawca na własny koszt odwiezie i podda utylizacji.
– roboty pomiarowe, wykonanie zasadniczych robót ziemnych, korytowanie pod nawierzchnie,
– profilowanie i zagęszczanie podłoża pod nawierzchnie zjazdów, chodników,
– ustawienie krawężników i obrzeży,
– wykonanie warstwy odsączającej,
– wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych pod zjazdami i chodnikami,
– wykonanie nawierzchni zjazdów, chodników,
– uzupełnienie szczeliny pomiędzy krawężnikiem a nawierzchnią jezdni drogi MMA,
– budowa kanału technologicznego,
– opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu,
– opracowanie inwentaryzacji powykonawczej.

Wartość zadania (kwota umowy) –  200 019,96 zł brutto.

Live z konferencji tutaj

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook