O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Podsumowanie drugiego dnia Mistrzostw Polski w Wieloboju sprinterskim

Za nami drugi dzień rywalizacji na mistrzostwach Polski łyżwiarzy szybkich w wieloboju sprinterskim, które rozegrane zostały na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. W klasyfikacji zawodów nie doszło do przewrotu – nowymi mistrzami kraju zostali Karolina Bosiek i Piotr Michalski.

W rywalizacji kobiet mistrzostwo kraju zapewniła sobie Bosiek. W biegu na 500 metrów zajęła trzecie miejsce, ze stratą 0,44 sekundy do zwyciężczyni – Kai Ziomek. Na 1000 metrów była jednak niepokonana. Wynik 1:18,63 dał jej zwycięstwo nie tylko na tym dystansie, ale w całych mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się Andżelika Wójcik, która zarówno na 500, jak i na 1000 metrów zajmowała drugie pozycje. Trzecia zawody zakończyła Kaja Ziomek, która po zwycięstwie na 500 metrów była trzecia na dystansie dwukrotnie dłuższym. Tuż za podium – zarówno w dwóch niedzielnych startach, jak i w klasyfikacji łącznej – zawody kończyła Karolina Gąsecka.

Wśród mężczyzn triumfował Piotr Michalski, który spisał się jeszcze lepiej, niż w sobotę. Tym razem do zwycięstwa na 500 metrów dołożył także triumf na 1000 metrów. Drugie miejsce na obu dystansach wywalczył Sebastian Kłosiński, dzięki czemu to on został wicemistrzem Polski. Trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji przypadło Gawłowi Oficjalskiemu, który w niedzielnej części zawodów zajął trzecie miejsce na 500 i szóste na 1000 metrów.

Rywalizację na mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim zwieńczyła rywalizacja drużyn. W rywalizacji kobiet triumfował zespół KS Pilica Tomaszów Mazowiecki w składzie: Natalia Jabrzyk, Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka. U mężczyzn najlepsi byli łyżwiarze GKS Stoczniowiec Gdańsk Marcin Bachanek, Szymon Pałka i Adrian Wielgat.