Powrót do listy10/100 czyli pytania i odpowiedzi na Stulecie

10/100 czyli pytania i odpowiedzi na Stulecie – to tytuł spotkania z książką Michała Rusinka pt. Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości. Autor wywodzi swój pomysł na książkę z wiersza Władysława Bełzy pt. Katechizm polskiego dziecka znanego jako Kto ty jesteś?…
Na zadane przez Bełzę pytania odpowiada współczesnym językiem i z współczesnej perspektywy. Książeczkę promuje prof. Ewa Łętowska . Chwali Rusinka za: język – piękny a pochwałę flagi, za pochwałę Historii – także tej pisanej przez małe „h”, i za zachwyt nad polskimi znakami diakrytycznymi (tymi ogonkami i kreseczkami, które tyle kłopotów sprawiają naszym komputerom i smart fonom).
Na spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza miłośników poezji 12 listopada ( poniedziałek ) o godzinie 17.00 do piwnicy Klubu 6/9. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja pod numerem telefonu 44 724 92 10.
Pomysł i realizacja Barbara Ulikowska i Bogdan Sobański.

( obraz autorstwa Dariusza Milińskiego)

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook