Powrót do listy100 dębów na stulecie Niepodległej. Weź udział w konsultacjach społecznych

Tomaszowianie posadzą 100 dębów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do 13 czerwca można wziąć udział w konsultacjach społecznych w tej sprawie.

Projekt „100 dębów na stulecie Niepodległej” zainaugurował w piątek (11 maja) prezydent Marcin Witko. Pierwszy żywy pomnik pojawił się już na terenie Skweru Niepodległości. – Nie chcemy betonować miasta, dlatego wychodzimy do tomaszowian z inicjatywą stworzeniach żywych pomników na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Chciałbym, żeby każdy dąb miał swojego patrona – mówi Marcin Witko. – Projekt doskonale wpisuje się też w ekologiczne działania realizowane w naszym mieście. Czyste powietrze ma dla nas duże znacznie – dodaje.

Kolejne lokalizacje wskażą mieszkańcy miasta w ramach konsultacji społecznych, które potrwają do 13 czerwca br. w następującej formie:

1) dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego poprzez zgłaszanie uwag i opinii na formularzu konsultacji;
2) dla Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Tomaszowie Mazowieckim w formie protokołowanego spotkania;
3) dla mieszkańców miasta Tomaszowa Mazowieckiego poprzez zgłaszanie uwag i opinii na formularzu konsultacji.

Celem konsultacji społecznych jest m.in. upamiętnienie i uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości; zebranie propozycji na temat wskazania miejsc nasadzenia 99 dębów oraz zaproponowanie patronów dla każdego z drzew. Miejsca nasadzeń drzew mają się znajdować w różnych miejscach na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Patronem drzewa może być jedynie osoba zasłużona dla Polski lub miasta Tomaszowa Mazowieckiego; zagospodarowanie terenów zielonych; zaktywizowanie mieszkańców i zaangażowanie ich w tworzenie przestrzeni miejskiej.

Formularz konsultacji można otrzymać w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia (ul. POW 10/16) lub pobrać TUTAJ.

Wypełniony formularz można przekazać:
1) drogą korespondencyjną (liczy się data wpływu do Urzędu Miasta) na adres: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia, ul. POW 10/16, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
2) drogą elektroniczną na adres wsp@tomaszow-maz.pl
3) osobiście do siedziby Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia (adres wskazany powyżej) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

Propozycje wskazanych miejsc będą weryfikowane przez komisję powołaną przez prezydenta miasta. Komórką organizacyjną odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook