Powrót do listyUWAGA! DK12 i DK48 – naprawy nawierzchni

Od najbliższego poniedziałku – 9 czerwca – na drogach krajowych nr 12 i 48 rozpoczynają się tzw. remonty cząstkowe. Oznacza to prace związane z naprawą nawierzchni w miejscach, gdzie jest to konieczne. Będą one polegały na wycinaniu (frezowaniu) uszkodzonych, popękanych fragmentów nawierzchni i uzupełnianiu tych miejsc nową masą bitumiczną.

Na obu trasach prace rozpoczną się  jednocześnie. W przypadku DK12 będzie nimi objęty 12-kilometrowy odcinek między Piotrkowem Trybunalskim i Sulejowem i potrwają one ok. 2 tygodni. Ekipy remontowe rozpoczną naprawy od strony Piotrkowa Trybunalskiego i będą się przesuwały w kierunku Sulejowa. Na DK48 roboty ruszą od Tomaszowa Mazowieckiego i będą prowadzone na 7-kilometrowym odcinku w stronę Spały. W tym przypadku prace powinny trwać około tygodnia.

W miejscu prowadzonych robót, będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W przypadku DK48 – sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej, natomiast na DK12 ze względu na znacznie większe natężenie ruchu, kierowanie będzie się odbywało wyłącznie ręcznie! Dodatkowo wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania i w miejscach, gdzie prace prowadzone będą na odcinku poza obszarem zabudowanym – ograniczenie do 60 km/h. Przewidujemy, że każdego dnia ekipy będą pracowały w godzinach od ok. 7.00 do ok. 16.00.

Po zakończeniu prac w danym dniu udostępniana będzie cała szerokość jezdni, nadal trzeba będzie jednak liczyć się z utrudnieniami (np. sfrezowanymi miejscami nawierzchni).  

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem, bądź ustawionego oznakowania.

UWAGA! Ze względu na fakt, że ten rodzaj prac wymaga bezdeszczowej aury, w przypadku zmian pogody, podane terminy zakończenia robót, mogą się zmienić.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook