Powrót do listy2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Wczoraj, 2 kwietnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 uświadamiali mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego w temacie AUTYZMU.

Uczniowie klas IV „a”, V „a” i VI „a” przeszli przez  centrum miasta w niebieskim korowodzie, z niebieskimi balonami, rozdawali ulotki, a także prowadzili rozmowy z przechodniami, wyjaśniając im cel akcji. Przeprowadzona została także sonda uliczna, która pokazała różne aspekty wiedzy tomaszowskiego społeczeństwa na tematykę AUTYZMU.

Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 każdego roku zaznacza swoją obecność w KWIETNIU – MIESIĄCU AUTYZMU.

Wizytówką szkoły jest organizowany od pięciu lat DZIEŃ W KOLORZE „BLUE”, cała społeczność szkoły ubiera się na NIEBIESKO, są organizowane warsztaty, konkursy miejskie, a wszystko to w temacie AUTYZMU.

Tym NIEBIESKIM akcentem chcemy pokazać, że solidaryzujemy się z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami. Staramy się zrozumieć codzienność, z którą muszą się zmagać każdego dnia. Mamy nadzieję, że poprzez takie działania cała społeczność naszej szkoły będzie uwrażliwiona w temacie autyzmu, a dzięki temu jeszcze bardziej tolerancyjna na INNOŚĆ ZACHOWAŃ – mówią organizatorzy akcji.

Pomysłodawczynią i organizatorką akcji jest mgr Anna Knap Gronostaj przy współpracy mgr Karoliny Stefańskiej, mgr Renaty Rej – Rudzińskiej  oraz Moniki Badury.

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook