Powrót do listy76-latek zginął w nieszczęśliwym wypadku

Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia. 43-letni mężczyzna manewrował ciągnikiem siodłowym MAN poza drogą publiczną, gdy pod koła pojazdu dostał się 76-letni ojciec kierowcy. Niestety, senior poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności nawet poza drogą publiczną.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 14 maja 2020 roku około godziny 11:00 w Tomaszowie Mazowieckim. Na miejscu policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora ustalili wstępnie, że 43-latek kierujący ciągnikiem siodłowym MAN wykonywał manewry na placu się poza drogą publiczną. Podczas manewrowania pod kola ciężarówki dostał się 76-letni ojciec kierującego. Niestety senior poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczyli ślady związane z tym zdarzeniem. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają tomaszowscy policjanci.

Powyższy przykład pokazuje, że brak szczególnej ostrożności przy poruszaniu się pojazdami mechanicznymi, nawet przy niewielkiej prędkości może doprowadzić do tragedii. Dlatego policjanci apelują zarówno do kierujących jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o czujność i stosowanie się do zasad organicznego zaufania. W przypadku pojazdów mechanicznych wpływ na bezpieczeństwo ma strefa tzw. ,,martwego pola”. To obszar wokół pojazdu, który nie jest widoczny dla kierowcy przez szyby ani w lusterkach. W przypadku dużych pojazdów ciężarowych obszar martwej strefy jest tak duży, że może znaleźć się w nim zarówno pieszy jak i mały pojazd. Dlatego ważne jest, by podczas manewrowania dużym pojazdem zachować szczególną ostrożność lub zapewnić sobie pomoc osoby spoza pojazdu. Piesi i pozostali niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni pamiętać, że mogą być niewidoczni dla kierującego pojazdem.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook