Powrót do listyAleksander Dutkiewicz z nagrodą w dziedzinie kultury

Nagroda jest nowym prestiżowym wyróżnieniem, przyznawana za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Pomysłodawcą utworzenia nagrody, jest Marek Mazur – Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. Nagrodą  na uroczystej gali, 27 października br., w Łódzkim Domu Kultury został uhonorowany twórca wycinanki ludowej Aleksander Dutkiewicz mieszkaniec Inowłodza.

Wśród odznaczonych byli również: twórczyni  ludowa z powiatu opoczyńskiego Maria Rzepka, aktor Kamil Maćkowiak, Orkiestra Dęta ZHP – OSP w Uniejowie, Teatr Młodych w Lubochni, stowarzyszenie „Film- Przyroda-Kultura”, chór Cantilena z Sieradza. Jak również znana kapela „Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego.

Uroczystą galę uświetnił chór Cantilena oraz kapela „Fakiry”.

dscn4445 dscn4465
dscn4449 dscn4473
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook