Powrót do listyAreszt dla włamywacza recydywisty

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 68-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego. Ustalili również, że mężczyzna jest odpowiedzialny za włamania i usiłowania kradzieży kolejnych czterech pojazdów tej samej marki. Ponadto odpowie za włamanie do skrzynki energetycznej i kradzież prądu. Przestępstw tych dopuścił się w recydywie dlatego musi liczyć się z zaostrzeniem kary. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec amatora cudzej własności tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące.

16 września 2023 roku około godziny 10:30, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu i kradzieży samochodu osobowego na Osiedlu Strzelecka. Sprawca dokonał kradzieży pojazdu w nocy z 15 na 16 września 2023 roku. W trakcie prowadzonych na miejscu czynności do mundurowych podeszła inna osoba, która przekazała, że ktoś włamał się do jej pojazdu tej samej marki, poopuszczał wszystkie szyby oraz uszkodził wkładkę zamka i stacyjki uniemożliwiając rozruch pojazdu.

Policjanci  ustalili, że na terenie Tomaszowa między 8 a 16 września 2023 roku doszło jeszcze do trzech kolejnych włamań i usiłowań kradzieży tego samego modelu pojazdów. W  kilka godzin od zgłoszenia ustalili, gdzie znajduje się skradzione auto, zatrzymali 68-letniego tomaszowianina. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest najemcą jednego z garaży na Osiedlu Wyzwolenia. W trakcie przeszukania jego wnętrza ujawnili dwa akumulatory pochodzące z pojazdów, do których się włamał oraz fakt włamania do skrzynki energetycznej, z której czerpie prąd nie mając licznika poboru energii.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy gdzie usłyszał zarzuty, kradzieży z włamaniem do pojazdu osobowego, usiłowania kradzieży z włamaniem do kolejnych czterech samochodów oraz włamania do skrzynki energetycznej i nielegalny pobór prądu. 68-latek miał już wcześniejsze konflikty z prawem, a włamań dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa tzw. recydywy za co grozi mu zaostrzenie kary nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora, sąd wobec amatora cudzej własności zastosował tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook