Powrót do listyBezpieczeństwo w ruchu drogowym

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej Policji podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Praktyka wskazuje, że na naukę bezpiecznych zachowań na drodze, które z czasem stają się nawykiem nigdy nie jest za wcześnie. Właśnie to jest powodem, że policjanci w białych czapkach spotykają się z najmłodszymi pociechami by rozmawiać o zasadach bezpiecznego korzystania z infrastruktury drogowej. By utrwalić te zasady prowadzą z maluchami również zajęcia praktyczne. Wszystko w myśl ,,czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim prowadzą cykl spotkań z seniorami, uczniami szkół i przedszkoli. W ostatnim czasie gościli w przedszkolach i szkole przy Niskiej i Jałowcowej w Tomaszowie Mazowieckim oraz wspólnie z policjantami z Rokicin w Szkole Podstawowej w Rokicinach. 
Podczas spotkań rozmawiali z milusińskimi i uczniami podstawówek jak w prawidłowy sposób należy korzystać z dróg dla pojazdów, ścieżek rowerowych, chodnika i przejść dla pieszych. Dla zwiększenia świadomości najmłodszych użytkowników dróg policjanci przeprowadzali zajęcia praktyczne podczas, których maluchu uczyły się co poprzedza przejście przez drogę oraz jak należy się zachowywać już będąc na przejściu dla pieszych. Wiedza jaką policjanci przekazali uczniom i przedszkolakom z pewnością przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg.   

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook