Powrót do listyBrzydkie kaczątko

Spektakl „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu aktorów z Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie! to kolejna propozycja w ramach wakacyjnego projektu „Kulturalne Piątki”. 11 sierpnia do sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury przybyła liczna grupa najmłodszych i tych nieco starszych odbiorców teatru.

“Brzydkie kaczątko” to historia oparta na baśni H. Ch. Andersena, opowiedziana w oryginalny sposób.Świat dziecka to głównie świat odczuć i emocji, dlatego w przedstawieniu nie pada ani jedno słowo. Do przekazu użyto uniwersalnego języka, którym jest obraz i dźwięk. Spektakl lalkowy grany jest zarówno w planie żywym jak i za pomocą kilku technik lalkowych okraszony przepiękną muzyką ilustracyjną.

Po spektaklu dzieci miały możliwość wziąć udział w mini warsztatach teatralnych, a następnie same wcieliły się w aktorów. Przed budynkiem Miejskiego Centrum Kultury odegrały „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Zajęcia poprowadzili instruktorzy MCK.

 
     

 

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook