Powrót do listyBy święta były piękne dla wszystkich… czyli finał Szlachetnej paczki w Tomaszowie

Przez cały weekend w Tomaszowie, podobnie jak w całej Polsce, do potrzebujących rodzin trafiły paczki przygotowane przez darczyńców w ramach akcji Szlachetna paczka. Tak też było w naszym mieście grupa 25 wolontariuszy pracowała z darczyńcami by do 46 rodzin z Tomaszowa Mazowieckiego trafiły paczki z podarunkami.

– Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że możemy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji – mówi Anna Walczak  wolontariuszka zeszłoroczna liderka SzP.

Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi rodzinami i diagnozują ich sytuację, a następnie włączają do projektu tylko te rodziny, co do których mają pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany. Paczka to nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania. Z terenu Tomaszowa do Szlachetnej Paczki zostało zgłoszone dużo więcej rodzin, lecz wolontariusze zakwalifikowali 46 rodzin i to one zostały obdarowane.

17. już finał akcji trwał 8 i 9 grudnia, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w sali gimnastycznej spotkali się darczyńcy i wolontariusze by zająć się już dowożeniem paczek do oczekujących rodzin. Transportem zajął się 25 batalion logistyczny. 

 I to nie jest koniec akcji, wolontariusze w późniejszym czasie planują znów odwiedzić obdarowane rodziny, by dowiedzieć się jak paczka wpłynęła na ich życie i co zmieniło się od momentu jej otrzymania.

 
– Z finałem Szlachetnej paczki nie kończymy swojej działalności w wolontariacie, chcemy również pokazać że jesteśmy zgraną drużyną i wspólnie chcemy kwestować z WOŚP jako wolontariusze – dodaje Anna Walczak.
 
A to już całkiem blisko…
     
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook