Powrót do listyCzerniewice. Wizyta Biskupa Łowickiego

Kanoniczna wizytacja biskupa odbywa się w każdej parafii, co 5 lat. 14 czerwca br. miała ona miejsce w parafii Czerniewice. Wizytacja stanowi doskonałą okazję do pogłębienia kontaktów zarówno z duszpasterzami, jak i wiernymi oraz różnymi wspólnotami, działającymi na terenie parafii. W tym roku w Czerniewicach gościliśmy Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego łowickiego. Po przyjeździe do naszej gminy został powitany przez wójta Andrzeja Bednarka oraz druhów strażaków z OSP Czerniewice, a następnie w czerniewickiej świątyni przez ks. Adama Kostrzewę, proboszcza parafii Czerniewice i ks. Tomasza Bojanowskiego, dziekana dekanatu lubocheńskiego. W trakcie wizyty ksiądz biskup wziął udział w uroczystościach związanych z zakończeniem roku szkolnego w Zespole Szkół i Przedszkola w Czerniewicach. Spotkał się także z pracownikami Urzędu Gminy. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie gminy, uczestniczyła również Wiesława Koczywąs, przewodnicząca Rady Gminy Czerniewice. Czas umilił słodki poczęstunek. Na zakończenie ksiądz biskup udzielił wszystkim pracownikom Urzędu pasterskiego błogosławieństwa.
W najbliższą niedzielę, 18 czerwca ksiądz biskup Wojciech Osial spotka się z wiernymi parafii Czerniewice, podczas nabożeństw oraz udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.

 

Źródło: www.czerniewice.pl

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook