Powrót do listyCzytaj z Nami!

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza  mieszkańców Tomaszowa do wspólnego czytania polskich nowel w sobotę 7 września w godz. od 10 do 12,  w Czytelni multimedialnej MBP w Tomaszowie Mazowieckim.

W czytaniu wezmą udział znani tomaszowianie, czytelnicy, bibliotekarze, nauczyciele oraz uczniowie tomaszowskich szkół.

Podczas tegorocznej, ósmej edycji Narodowego Czytania zgodnie z decyzją Pary Prezydenckiej będziemy czytać nowele polskie:

  1. „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej,

  2. „Dym” Marii Konopnickiej,

  3. „Katarynka” Bolesława Prusa,

  4. „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza,

  5. „Orka” Władysława Stanisława Reymonta,

  6. „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego,

  7. „Sachem” Henryka Sienkiewicza,

  8. „Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.

Wybrane utwory reprezentują różne epoki i style – od romantyzmu po dwudziestolecie międzywojenne  – „ale łączy je to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury”. Lektorzy mogą samodzielnie wybrać fragment noweli, którą chcieliby przeczytać lub zdać się na wybór organizatora imprezy. Czytaniu w Bibliotece towarzyszyć będzie wystawa poświęcona sylwetkom twórców nowel.

Jeśli chcesz być lektorem zgłoś się do 23 sierpnia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 6,  w godzinach pracy instytucji.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook